CHP’de kara leke!.. Beşiktaş’ta rezilliğin mimarı kim?..

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Önce kocası eski CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Uğur Gedik’in seçim öncesi, belgede sahtekarlık, disipline verilmesi… Partiden atılma… Yeni belediye başkanı tarafından mükafat!.. Maaşlı ve ücretli olarak belediyeye danışmanlık haberi…
Ardından karısı Kadriye Gedik’in cepten beş kuruş çıkmadan yapılan yurt dışı gezisi haberi…
Ulus Mahallesi Muhtarı Kadriye Gedik’in bu haberler üzerine Sarı Basın Kart sahibi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Dünya Spor Yazarları Üyesi gazetecilere, görev yaparken hakaretvari hareketleri, ardından telefonda küfrü ve telefonu kapayışı…
Ve deşifre oluşları…
VARAN 1 – Rüşvet ve dava konusu olan olaylar, polisin telefon dinlemesine takılanlar ve tapelere yer verilmesi…
VARAN 2 – Tüm medyada çıkan bu aileye yönelik haberlerin yayınlanması… Bugün de söz verdiğimiz gibi sahtecilik ile ilgili gazetecilerin yorumları..

YA SİYASET YA TİCARET

Daha kişisel ilişkilere ve organize bağlantılara girmedik. Peki nedir sizi rahatsız eden. Doğru haberler mi? Küfür, sansür, basının sesini kesme gayretleri midir karşılığı?.. Var mı demokrasilerde böyle bir tavır!.. Biz biliyoruz bunların nedenini?.. Ve herşey sırayla…
Size bir tavsiye; ya siyaset ya da ticaret yapacaksınız?.. Hayatları boyunca işleri sadece yayıncılık olanlara çamur atmayacaksınız, ticaret yapmak istiyorsanız, görevlerinizden istifa edeceksiniz, şirket kuracaksınız, emek vereceksiniz, üretim yapacaksınız, insan çalıştıracaksınız, verginizi ödeyip, kendinizi kabul ettireceksiniz. Öyle gidene ağam gelene paşam!.. Kerameti kendinden menkul!.. Eski-yeni vıcık vıcık ilişkiler bir gün gelir deşifre olur.
Bir de bakarsınız, işte böyle; Beşiktaş’ta kara bir leke olarak tarihe geçer insan…
***
VARAN 3- Söz verdiğimiz üzere bugün sadece 2 yorum yayınlıyoruz. Sayısız var da sırayla… Şimdi soruyoruz?.. Bu türden haber ve yorumların çıkmasına kim sebep oldu? Söz konusu CHP’li olduğunu iddia eden aile sebep olmadı mı?.. Kim Beşiktaş’ta CHP’yi bu hale getirdi. Beşiktaşlıları kandırdı?!.. (Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezi bile tespit ve teşhisi yaptı.) Başka söze gerek var mı?
Ne demiş ustamız, “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!..”
İşte size konuyla bağlantılı arşivden çıkardığımız iki yorum… Bilmem tatmin edebildik mi!!!

YORUM1:

Beşiktaş’ta utanılacak işler
CHP Beşiktaş örgütünde, partide son zamanlarda pek görülmeyen ‘yumruklu, küfürlü ve sandalyelerin havada uçuştuğu’ bir gerginlik yaşanacağı bekleniyordu.
Bu olay en tartışmalı ilçe Beşiktaş’ta gerçekleşti.
Örgüt, yerel seçim sonuçlarını görüşmek üzere Akatlar Kültür Merkezi’nde önceki gün 17.30’da toplandı.
Toplantı çok gergin başladı… 2005’teki CHP Kurultayında Baykal ile Sarıgül kavgasının benzeri yaşandı. Kavganın nedeni, ‘Ankara sahte belediye meclis listesi’ yapılması ve bir çok adayın yerlerinin değiştirilerek Sarıgül’ün ekibine yol verilmesiydi.Toplantıda, ‘yerliler’ ve ‘taşralılar’ karşılıklı olarak küfürleştiler ve yumruklaştılar.
Ankara’dan gelen onaylı meclis listesi, ilçe başkanı Uğur Gedik’in baskı altında tutularak ve kendisine ‘para’ verildiği iddia edilerek değiştirilmişti. Gedik “Ben bu değişikliği yaparsam partiden atılırım” demişti. Nitekim öyle oldu ve Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile partiden hemen ihraç edildi.
Baykal yanlısı oldukları bildirilen eski il ve ilçe yöneticileri Seyfi Erbaş, Hasan Bozkurter, Levent Serdaroğlu ve eski meclis üyesi Mehmet Aslan; Sarıgül’ün desteklediği Fatsa’lı Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile listelere koyduğu Ordu’lu ve Sinop’lu isimlere karşı ağır konuşmalar yaptılar.
Hazinedar ve Sarıgül’e yönelik eleştiriler şu noktalarda odaklandı:
“Dışardan Sarıgül’ün bir sürü adamını Beşiktaş’a getirdiler. Yetmedi, Belediye Meclisine Ordulu (ve Fatsalı), Sinop’lu yandaşları ön sıralara yerleştirdiler; ‘gedikli’ belediye başkan aday adayı ve 2. sıra meclis üyesi’ Bülent Tatar (ve Merve Hanım) dışında Beşiktaş’tan kimseyi listelere almadılar. Bu isimleri de genel merkezin listesini değiştirerek yaptılar. Bu siyasette çok ayıp bir şeydir.”
Taraflar birbirine girerken Sarıgül’ün telefonla gelişmeleri takip ettiği öğrenildi.
Toplantıyı izleyenler arasında Büyükşehir CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, il başkanlığından Mustafa Ataç, MYK üyesi Dursun Bulut da vardı. Bulut, Hazinedar’a dönük olarak şöyle konuştu: “Liste sahtekarı eski ilçe başkanı Uğur Gedik’i belediyeye başdanışman olarak atadınız. Görevden almazsanız parti suçu işlemiş olacaksınız. Bunun sonucu disiplin kuruluna sevktir; sizi uyarıyorum, derhal bunun görevine son verin. Genel başkanının talimatı olduğunu bilmiyor musunuz?”
Hazinedar’ın Beşiktaş’ta, İsmail Ünal tarafından atanmış olan daire müdürlerinin yerlerine hemşerilerini yerleştirdiği öne sürüldü. Hazinedar, Ünal’ın Beltaş’ın başına atadığı halasının oğlu Mustafa Ünal’ı görevden alarak yerine kendi halasının oğlu, ortaokul mezunu Ali Bağdatlı’yı getirmesi bir başka şaşkınlık oldu. Fatsa doğumlu olan ve Antalya’da çiçekcilik yapan Bağdatlı; belediye meclisinde kontenjan 2’den aday gösterilmişti. CHP Genel Merkezi, Beşiktaş’ı seyretmeye devam mı edecektir?

OTURMAYANLAR BEŞİKTAŞ’I YÖNETECEK

– CHP Beşiktaş Belediye Meclis listesinin ‘ayarlanması’ gece yarısından sonra Point Otel’de ‘kotarıldı’.
Operasyon Sarıgül, Hazinedar, Uğur Gedik, Bülent Tatar ve Hüseyin Sipahi’nin organizasyonu ile gerçekleştirildi.
7 ve 8 sıradaki isimler Eyüp Birgin ve Hüseyin Sipahi 4 ve 5. sıralara getirildi.
Büyükşehir Meclisi’ne giden isimler şöyle oldu:
1- Onur Kumbaracıbaşı, 2- Bülent Tatar (5. sıradan geldi), 3- Affan Keçeci, 4- Hüseyin Sipahi (7’den geldi) 5- Eyüp Birgin (8’den geldi)
BAHŞİŞLERİ KİMLER ALDI
– İsmet Aslan, Mustafa Kantar, Mustafa Mercan gerilere düştü.
Listelerde yerleri değiştirilip geriye gönderilenlerden bazıları için ‘bahşiş’ aldıkları öne sürüldü; bir üye bunlar için “Hayatları kurtuldu” esprisi yaptı.
– Kontenjan 1.deki Levent Serdaroğlu’nun yerine Cevdet Bayram getirildi.
– İlçe örgütünün ağır toplarından Hasan Bozkurter’in tepkisini “Partinin tüzüğündeki üye, ikametgah senedinin olduğu yerde politika yapar” diyerek şöyle gösterdi: “O zaman yerel yönetim demenin ne anlamı var. O zaman ‘Toplama yönetim’ densin; bu üyelere karşı bir saygısızlıktır. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey olmamıştı.”
– Beşiktaş Belediye Meclisi’nin 28 üyesi+3 üyesi var. Sarıgül’ün TDH’sinden 8 üye meclise girdi. Bunlar arasında Prof. Onur Kumbaracıbaşı, Affan Keçeci, Hüseyin Sipahi, Eyüp Birgen var. Zaten bu isimler daha önce yazdığımız gibi ilk beşin (İBB’lik) içindeler.

AİDAT SOYGUNU

– Beşiktaş örgütünde bir centilmenlik anlaşması yapılmıştı: Belediye Başkan adayı olan meclis üyeliğine aday olamayacaktı. Ne yazık ki, Bülent Tatar buna uymadı; attığı imzanın arkasında durmadı.
– Bir üye şunları söyledi: “Ben meclis aday adaylığı için 2 bin lira verdim; ondan önce de aday olacaklar için açılan ‘belediye kursu’na katıldım, bunun için de 500 lira ödedim; yani 2.500 lira… Bu az para değil. Ben oturup adaylık aidatını veriyorum… O zaman soruyorum; ‘bu parayı yatırmayanla eğitimden geçmeyenler hani aday olamayacaktı’… Maalesef yapıldı. Bu bir soygunculuktur. Şimdi Beşiktaş’ta oturmayanlar Beşiktaş’ın her yerine hakim oldu! Sayın Sarıgül, ‘ben iki tane meclis üyesi yazdıramadım’ diyerek yakınıyordu. Bu ne perhiz, bu ne turşu? Peki CHP’ye şimdi parti mi demek lazım, yoksa başka bir şey mi?”
– Örgüt toplantısında şu değerlendirmeler de ortaya atıldı. Beşiktaş’ın 31 belediye meclis üyesi var ya, bunun 16’sı taşıma üye… 8’i Şişli’den, 4’ü Ankara’dan, 3’ü Fatsa’dan, 1’i Ayancık’tan (Eski Ayancık Belediye Başkanı, başkan yardımcısı oldu)
– Murat Hazinedar’ın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisini arayıp “Hüseyin Sihahi’yi Teknik Başkan Yardımcılığı’ görevinden alması için talimat vermesi üzerine üzerine “Onu başkanım atadı” demesi de eleştiri konusu oldu.

Yalçın BAYER ybayer@hurriyet.com.tr
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/26322233.asp

YORUM 2:
Beşiktaş’ta CHP Seçimlere Girmiyor
CHP yerel seçimlerde çalışmalarına çok iddialı bir şekilde başladı…
Çok büyük bir “kriz”le sona erdirildi…
Bu yerel seçimlerde CHP, kendi listelerini ve adaylarını başka partilere “kiralamış” görünüyor…
Kimi ararsanız var…
AKP’li, MHP’li, DYP’li, ANAP’lı, TDH’lı…
Sağ partilerden, mezardaki siyasi partilerden kimi isterseniz rahatlıkla bulursunuz…
CHP, Sağ’dan veya başka partilerden isimleri aday göstermeye “gerekçe” olarak hep “seçimleri kazanmayı” gösterdi…
Bu illerde ve ilçelerde oylarımız belli…
Bu oyla seçimleri kazanamayız…
Bu nedenle Sağ’dan veya başka partilerden aday göstermek zorundayız diye durumu açıkladı…
Amaç, gelin görün ki birçok yerde durum tam tersine…
Beşiktaş CHP’nin “kale”si durumunda…
Beşiktaş CHP’nin İstanbul’da “rekor” oy aldığı bir ilçe…
En yakın rakiplerine %50 oyun üstünde fark atıyor…
CHP, 2009 yerel seçimlerinde %68,9 oranında oy almış…
Bu oran 80.846 oy demek oluyor…
En yakın rakibi AKP %15,8 oranında oy alıyor…
Bu oran 18.524 oy demek oluyor…
DSP, %7,6 oy oranıyla 8.863 oy almış…
MHP, %4,3 oy oranıyla 4.992 oy almış…
Yani CHP ve DSP’nin oy oranı % 76’ı geçiyor…
Toplam oylarıyla 89.000’ni geçiyor…
Dolayısıyla, CHP’nin oyları ikiye üçe bölünse bile seçim kaybetme “risk”i yok…
Peki, CHP Beşiktaş’ta ne yapıyor…
CHP’yi en iyi yansıtacak “prestij”li bir ismi mi aday gösteriyor?
Yoksa kamuoyunda CHP ve Sosyal belediyecilik “algısı”nı güçlendirecek bir ismi mi aday gösteriyor?
CHP’nin Beşiktaş’ta Belediye başkan adayı olmak için başvuran çok sayıda adayı var…
İçinde Profesörden her alanda uzman kişiler var…
Peki, CHP kimi aday gösteriyor…
Önce Mustafa Sarıgül’ün danışmanı ve CHP’nin “anket”lerini yapan firmanın müdürü Tonguç Çoban’ı…
İtirazlar yükselince, yerine Sarıgül’ün avukatı Murat Hazinedar’ı…
Kim bu Murat Hazinedar?
Bütün siyasi ömrü ANAP’ta geçmiş…
Mesut Yılmaz’ın “tezgah”ında pişmiş…
ANAP batınca, soluğu CHP’de almış…
Mustafa Sarıgül’le birlikte CHP’den ihraç edilenlerden…
Mustafa Sarıgül’ün bütün “iş”lerinin takipçisi…
17 Aralık’ta rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Hüseyin Avni Sipahi’nin de avukatı…
O davada da Hüseyin Avni Sipahi adına “işlem”ler yürütmüş bir kişi…
CHP, koca Beşiktaş’ta bir CHP’li bulamadı mı?
Bula bula bir eski ANAP’lı, TDH’lı mı buldu?
Beşiktaş’ta Avukat Murat Hazinedar’ı atadı…
Görünüşe göre “banko” Belediye başkanı seçilecek…
Belediye başkanı “Şehremaneti” sahibi “şehreemin”i oluyor…
Şehri emin olarak ona “emanet” ediyorsunuz…
O, daha ilk günden “evrakta sahteciliği” teşvik ediyor…
O daha ilk günden “evrakta sahteciliği” “organize” ediyor…
Kiminle; Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Sarıgül ve Beşiktaş CHP ilçe başkanı Uğur Gedik’le birlikte…
CHP genel merkezinin hazırladığı belediye meclis listesi POİNT otelde hep birlikte değiştiriliyor…
Zaten belediye başkan adayı olayı açık ve net bir şekilde sahipleniyor…
CHP genel merkezi tarafından “evrakta sahtecilik”ten görevden alınan Uğur Gedik için “O benim onursal başkanımdır” diyor…
Daha göreve başlamadan “evrakta sahteciliği” örgütleyen Murat Hazinedar’ın maceralarını hep birlikte izleyeceğiz…
Bu “organize”ekip, meclis listesini nasıl yapmış…
Kimleri Beşiktaş belediyesini yönetsin diye yazmışlar hep birlikte bir bakalım…
Birinci sıra; Bakan eskisi Onur Kumbaracıbaşı…
1939 doğumlu, Beşiktaş’la bir alakası yok…
Utanmadan belediye meclis üyesi yazılıyor yüzlerce genç dururken…
İkinci sıra; her dönem belediye başkan aday adayı olup, meclis üyeliğine “fit” olan Bülent Tatar…
Hem de bu dönem belediye başkan adayı olamazsam kesinlikle meclis üyesi olmayacağım diye taahhüt imzalayan kişi…
CHP genel merkezinin listesinde olmamasına rağmen “evrakta sahtecilik” yoluyla yazılmış bir isim…
Üçüncü sıra; Affan Keçeci…
Şişli meclis üyesi, eski emniyet müdürü…
Mustafa Sarıgül’ün “organize” ekibinin başı…
“Koruma” ve “kollama” işlerinden sorumlu…
Dördüncü sıra; Hüseyin Avni Sipahi…
Mustafa Sarıgül’ün “kardeşi” sayılır…
Aynı “hamur”, aynı “kumaş”tan insanlar…
Eski Taşdelen beldesinde ANAP’tan belediye başkanı 2009’da CHP’den Çekmeköy Belediye Başkan adayı…
2014’de yine Çekmeköy’den aday adayı…
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunda gözaltına alındı…
Avukatı Murat Hazinedar…
Hüseyin Avni Sipahi’nin “iş” ortaklarından birisi Erdoğan Bayraktar’ın oğlu…
İstanbul’daki her türlü “imar” ve “plan” oyunlarının baş “organizatör”ü…
Bu nedenle “mutlaka” Büyükşehir meclis grubunda yer almalı…
Onun için “evrakta sahtecilik” yapıp 7. sıradan 4. sıraya yazdırılmış bir isim…
Yakında dava açıldığında, kimlerle neler konuşmuş…
Kimlerle ne “iş”ler çevirmiş herkes görecek…
Listelerde yok yok…
Örneğin CHP’nin Ayancık belediye başkan aday adayı TDH’lı Rıfat Örnek Ayancık’ta belediye başkan adayı olamayınca Beşiktaş’tan meclis üyesi adayı yazılmış…
O Rıfat Örnek 2009’da Ayancık’ta bağımsız Belediye başkan adayı olmuş ve CHP’ye seçim kaybettirmişti…
Mesela, Hikmet Çetin kendisini belediye meclis listesine yazdıramamış ama oğlu Arın Çetin’i Beşiktaş meclis üyesi yapmış…
Mesela, TDH Fatsa Temsilcisi Ali Bağdatlı Beşiktaş’tan “kontenjan” adayı olmuş…
Yine Şişli belediyesinde geçici işçi kadrosunda görünen Cevdet Bayram Beşiktaş’ta “kontenjan’dan birinci sıra adayı gösterilmiş…
Kim bu Cevdet Bayram…
Erzincan Kemah’ta iki dönem ANAP belediye başkanlığı yapmış…
Nevzat Demir’in “has” adamı, onun temsilcisi…
Yine “özel” kontenjan, bu kez Ankara’dan…
Avukat Ayça Lütfiye Akpek, Ankara barosu Avukatlarından…
Çankaya CHP üyesi…
Murat Karayalçın’ın avukatı… (Murat bey’in bu operasyondan haberi var mı bilmiyorum)
Ama Beşiktaş meclis üyesi adayı…
CHP Beşiktaş listesinde CHP’li ve Beşiktaşlı hariç ne ararsanız var…
Şimdi CHP’nin ANAP’ın ve TDH’nın eskilerine Beşiktaş’ı peşkeş çekmenizin bir “izah”ı olabilir mi?
Hangi gerekçeyle Beşiktaş feda ediliyor…
Hangi gerekçeyle CHP Beşiktaş’ı boşaltıyor…
Şimdi, bu Kadro ve listeye bakınca CHP Beşiktaş’ta seçimlere girmiş mi oluyor?
Şimdi, Beşiktaş’ta CHP’ye oy verdiğinizde CHP’ye oy vermiş mi olacaksınız…
“Hadi canım sende”…

İmambakır Üküş
İstanbul Gerçeği Genel Yayın Yönetmeni

(Beşiktaş Medya Grup Not:
YAKALANDILAR!..:Kurumsal haber ve yorumlardan sonra ilerleyen zamanlarda, daha önceki yazılarımızda detay verdiğimiz kişisel ikbal üzerine yapılan enteresan işlerle ilgili kamuoyuna önemli açıklamalarımız olacak. Ayrıca, bu konu ile bağlantılı olduğunu düşündüğümüz, tarafsız görev yapma zorunluluğundaki, seçilmiş 7-8 kişi hakkında da sosyal medya ilintili suç unsuru, belgeli bazı paylaşımları da yayınlayacağız. Bizi takip edin!..)

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50827 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.