ÖğrenciYE sıcak çorba!..

Beşiktaş Belediyesi tarafından ilk kez hayata geçirilen Öğrenci’YE projesi ile Beşiktaş’taki anlaşmalı restoranlar üniversite öğrencileri ile yemek paylaşımı yapıyor. Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, daha önceki proje tanıtımında yaptığı konuşmasında “Öğrencilerin beslenme hakkını korumak için, Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği ile iş birliği içerisinde Öğrenci’YE adlı sosyal dayanışma uygulaması geliştirdik. Yenilikçi bir mobil uygulama olan Öğrenci’YE, bir dayanışma ekosistemi projesidir. Bu proje kapsamında, Beşiktaş’taki anlaşmalı restoranlar üniversite öğrencileri ile yemek paylaşımı yapacaklar. Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Ayrıca ilçedeki üniversiteler önünde konumlandıracağımız ‘Öğrenci’ YE’ araçlarımızla da ihtiyacı olan öğrencilerimize çorba dağıtarak onlara internet desteği sunacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

“Soğuk kış günlerinde sıcak çorba”

Beşiktaş Belediyesi Öğrenci’Ye aracı, soğuk kış günlerinde öğrencilere sıcak çorba dağıttı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Günaydın Beşiktaş. Öğrenci’Ye aracımız güne başlarken sıcak çorbalarıyla Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerimizin içlerini ısıtıyor.”

“Günaydın Beşiktaş. Bu sabah Öğrenci’Ye aracımız ile İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yanındayız.”

“Bu sabah Öğrenci’Ye aracımızdan çıkan sıcak çorbalarla güne başladık. Soğuk bir kış gününde sıcacık çorbalarla İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde öğrencilerimizin yanındaydık. Afiyet olsun gençler.”

“Öğrenci’Ye aracımız sıcak çorbalarıyla bu sabah Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi kampüsünde öğrencilerimizle buluştu. Günaydın Beşiktaş’ın öğrencileri!”

“Soğuk hava sıcak çorba”

Öğrenci’Ye aracı ile dağıtılan sıcak çorbadan memnun kalan öğrenciler “Soğuk hava sıcak çorba” sloganını söylerken, “Bu soğuk kış gününde bize çorba dağıtan Beşiktaş Belediyesine teşekkür ederiz.” dediler.