EMLAKÇI DEHŞETİ!.. Öğrencileri bıçakladı!..

Beşiktaş Muradiye Mahallesinde ev arayan iki öğrenci bir emlakçıyla anlaştılar. Sabah’tan Yunus Emre Kavak‘ın haberindeki iddiaya göre ikili emlakçıya 28 bin lira kaparo verip ev kiralamak istediler. Bir süre sonra ortada bir kiralık evin olmadığı anlaşılınca emlakçıyla tartışma yaşadılar. Emlakçı iddiaya göre paranın 10 bin lirasını geri iade etti. Ama öğrenciler durumu kabul etmeyince aralarında tartışma çıktı. Emlakçı M.Y. öğrencilerin üzerine yürüdü ve Y.E.’ye bıçakla saldırdı. Bu saldırıyı ayırmak için araya giren diğer öğrenci H.T. de bıçaklandı.

2 ÖĞRENCİYİ YARALADI

İki öğrenci Beşiktaş ilçesi Muradiye Mahallesinde faaliyet gösteren bir hastaneye kaldırıldı. Y.E.’nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, H.T.’nin ise hayati tehlikesinin bulunduğu ve tedavi altında olduğu belirtildi. Öğrencilerle yapılan görüşmede emlakçı M.Y. ile aralarında alacak verecek meselesinde husumet olduğu ve tartıştıklarını belirtildi.

ŞÜPHELİ AYNI GÜN YAKALANDI

Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda polis şüpheli emlakçıyı gözaltına aldı. Şahsa yönelik yapılan sorgulamada “Kasten Yaralama”, “Dolandırıcılık” ve “Konut Dokunulmazlığı İhlal” gibi suçlardan çok sayıda kaydı olduğu tespit edildi. Şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

OLAY GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan konuyla ilgili bıçaklı kavga anlarına dair görüntülerde ortaya çıktı. Görüntülerde bir şahsın öğrencilere saldırdığı ve arbede anları görülüyor.