Para vermeyenleri bıçakladılar!..

İstanbul Beşiktaş’ta sokaktan geçen vatandaşları durdurup ‘para isteyen’ bir grup, para vermek istemeyen 5 kişiyi darp edip bıçakladı. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen saldırganlar serbest bırakıldı.

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde sokaktan geçen kişileri durdurup para isteyen bir grup, kendilerine para vermeyi reddeden 5 kişiyi darp ederek bıçakladı.

Bir Gün‘den edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Çarşı Mumcu Bakkal Sokağı’nda 2 Kasım Çarşamba saat 01.30 sıralarında evlerine gitmek için sokakta yürüyen 5 kişi, kendilerinden para isteyen bir grubun isteğini reddedince saldırıya uğradı.

Saldırıda darp edilen 5 kişi kaçmaya çalışırken, saldırgan grubun bıçaklı saldırısına uğradı. Olayda saldırıya uğrayan 5 kişi, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Saldırgan grup ise olay yerinden kaçtı.

Çevredeki esnafın haber vermesinin ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

YAKALANDILAR AMA BIRAKILDILAR

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırma sonucunda 3’ü erkek 2’si kadın 5 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, serbest bırakıldı.

Şahısların yaşlarının küçük olduğu, “kasten yaralama”, “mala zarar verme” ve “hırsızlık” gibi suçlardan suç kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.

Şüphelilere para vermedikleri için bıçakla yaralanan 5 kişinin de hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildikleri bildirildi.

“GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, “Beşiktaş’ta güvenliğin sağlanması konusunda güvenlik güçlerimiz ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.” ifadelerini kullanarak Beşiktaş Kaymkamlığı’nın Twitter’daki paylaşımını paylaştı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bazı basın yayın organlarında yer alan “Beşiktaş’ta önlerini kesip para istedikleri kişilere saldırıp bıçakladılar”  başlıklı haberle ilgili olarak;

İlçemiz Sinanpaşa Mahallesinde 02.11.2022 tarihinde saat 01:30 sıralarında meydana gelen olaya güvenlik görevlilerimizce anında müdahale edilmiştir. 

Yaşı küçük (S.P) ve (E.Y) ile (E.B) ve (G.Ç) isimli kadın şahıslar ile (U.C.B) isimli beş şahsın; yolda yürüyen (E.D). (B.C.E), (H.D), (C.E) ve (A.Ç) isimli şahıslara mendil satmak istedikleri sırada, aralarında çıkan tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüştüğü anlaşılmış ve olaya karışan şahısların tamamı yakalanmıştır.

Yakalanan beş şahıstan dördü adli makamlarca serbest bırakılmış, biri hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış olup, yaralılar da hastanede yapılan tedavileri sonrası taburcu edilmiştir.

İlçemizde huzur ve güvenliğin korunması için alınan tedbirler 24 saat esasına göre devam etmektedir.”