Kadınların fotoğrafını çeken taksi şoförü!..

İstanbul Beşiktaş’ta trafikte seyir halindeyken dışarıdaki kadınların fotoğraflarını çektiği iddia edilen taksi sürücüsü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda yaptıkları kontroller sırasında bir ticari taksi içerisinden 2 kadının yardım çığlığı attığını duyarak, aracı durdurmak istedi.

Polis ekipleri, aracın kaçmaya çalışması üzerine önünü keserek durdurdu. Yapılan kontrolde, takside yolcu olarak bulunan F.M.B. (27) ve A.M. (32) adlı kadınların, H.U. (51) adlı sürücünün dışarıdaki kadınların fotoğraflarını çektiğini görmeleri üzerine araçtan inmeye çalıştığı tespit edildi.

Taksi şoförünün polis ekiplerini görünce kaçarak fotoğrafları silmeye çalıştığı gerekçesiyle tartışma çıktığı, bunun üzerine kadınların çığlık atarak yardım istediği anlaşıldı.

Konu ile ilgili yakalanan H.U. tahkikat işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca serbest bırakıldı.

Kaymakamlıktan açıklama

Beşiktaş Kaymakamlığı, olay hakkında açıklama yaptı:

“10.09.2022 günü saat 19.10 sıralarındailçemiz sınırları içerisinde gerçekleşen ve sosyal medyada da görüntüleri paylaşılan “Ticari taksi şoförünün  yoldan geçen kadınların fotoğrafını çektiği, bu durumu fareden araçtaki kadın yolcuların araçtan inmek istemesi üzerine şoförün yolcuları indirmediği ve yola devam ettiği” hakkındaki olayla ilgili olarak;

Emniyet ekiplerimizce yapılan kontrollerde ve yolculardan alınan beyanlar üzerine, ticari taksi şoförü H.U. yakalanarak hakkında gerekli adli ve idari işlemler başlatılmıştır.”