Beşiktaş Festivali’nde unutulmaz gece!

Bütün coşkusuyla devam eden Beşiktaş Festivali’nin halk müziği serisi dev bir isme ev sahipliği yaptı. Dün akşam Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sahneye çıkan ünlü sanatçı Erdal Erzincan, unutulmaz bir geceye imza attı.

Gerek sesi gerekse enstrüman yorumuyla ünü ülke sınırlarını aşan Erdal Erzincan halk müziğinin ölümsüz eserlerini Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda bir araya geldiği sevenleri için seslendirdi. Senfonik bir altyapıyla bağlamadaki şelpe tekniğini harmanlayan sanatçı, konsere gelenlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

İlk yarısında bağlamasıyla şelpe tekniğiyle ölümsüz eserleri icra eden Erzincan, konserin 2 yarısında kalabalık bir enstrüman grubunun senfonik altyapısı üstüne çok sesli müzik sounduyla türkülerine devam etti. Geceye eşlik eden Tolga Sağ ve Mercan Erzincan ise söylediği türkülerle büyük beğeni topladı.

“BEŞİKTAŞ SANATIN MERKEZİ VE SANATIN GÜZELLEŞTİRDİĞİ BİR KENT”

Konserde sahneye çıkan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ankara’dan yeni döndüğünü ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını konserdeki katılımcılara ileterek, “Anadolu kültürü çok kıymetli bir kültür. Bu topraklarda iki tane büyük devrim oldu. Bu devrimlerin birincisini 12 yüzyılda Anadolu’daki erenler gerçekleştirdi. Hacı Bektaşi Veliler, Ahi Evranlar… İkinci büyük devrimi ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti ilan ederek gerçekleştirdi. Genel Başkanımız Sayın Kemal KIlıçdaroğlu’nun deyimiyle önümüzdeki ilk seçimden sonra bu topraklardaki üçüncü büyük devrimi yapacağız ve Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız.

Bugün burada halk müziğinin usta ismi Erdal Erzincan’ı ağırlamaktan Beşiktaş Belediyesi olarak onur duymaktayız. Hep şunu söyledik; Beşiktaş sanatın merkezi ve sanatın güzelleştirdiği bir kent. Sanatın ve festivallerin yasaklanmaya çalışıldığı bugünlerde komşularımızı onlara ulaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve buna da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konser sonrası Erdal Erzincan adına Beşiktaş Belediyesi’nin TEMA Vakfı’na bağışladığı fidan plaketi sanatçıya takdim edildi.

Beşiktaş Festivali Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda bugün Ferit Karahan’ın yönetmenliğini yaptığı Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan Okul Tıraşı adlı film ve 14 Eylül’de de Kerem Görsev Quartet konseriyle devam edecek.