Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: Merkeze siz gençleri koyduk!

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Beşiktaş Belediyesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen “O Zaman Renk Koşusu”na genç Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ta katıldı. Akpolat’ın vatandaşlarla birlikte katıldığı koşu, rengarenk görüntülere sahne oldu.

Beşiktaş’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, 16 Mayıs’ta İlk Adım Yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, 19 Mayıs akşamına kadar konser, söyleşi ve gösterilerle kutlandı. Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın da tüm hazırlıklarıyla yakından ilgilendiği ve gençlerin bir arada özgürce eğlenmesini hedefleyen festival kapsamında Beşiktaş’ta rengârenk ve coşku dolu bir atmosfer yaratıldı.

”O Zaman Renk Koşusu”

19 Mayıs günü etkinlikler, “O Zaman Renk Koşusu” ile başladı. Saat 17.00’de Ortaköy Meydanı’nda başlayan koşu ile Beşiktaş’ın sokakları rengârenk oldu. Barbaros Meydanı’nda son bulan koşunun ardından Lapstekin’in DJ performansı ve KÖFN konseri gerçekleşti.

Koşu hakkında Twitter hesabından paylaşımda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “”O Zaman Renk Koşusu” ile Ortaköy’den, Barbaros Meydanı’na kadar Beşiktaşımız rengarenk görüntülere sahne oldu. Binlerce İstanbullunun katılımı ile caddelere sığamadığımız bir bayram coşkusu yaşadık.” ifadelerini kullandı.

Saat 21.00’de ise sahne, şarkıcı Zeynep Bastık’ın oldu. Festival alanını dolduran on binlerce genç, Zeynep Bastık’ın sevilen şarkıları eşliğinde 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşadı. Tüm kutlamalara Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katıldı.

“ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İLKELERİNİ YAŞAMAYA VEYAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gençlik Festivali’nin tüm hazırlıkları ile yakından ilgilenen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, koşu sonrası Barbaros Meydanı’nda sahneye çıkarak gençlere seslendi.

Gençlerin bir arada özgürce eğlenmesini hedefleyen bir festival düzenlediklerini belirten Başkan Akpolat, Beşiktaş’ta her milli bayramın coşkuyla kutlandığının altını çizdi ve şunları söyledi.

“Beşiktaş Ulu Önde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı evinin olduğu, bütün Kurtuluş Savaşı planlarını yaptığı hayata gözlerini yumduğu yerin adıdır Beşiktaş. Kartal İstimbotuna binip Bandırma Vapuru’na geçip Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Akaretler’deki evinden çıkmıştır. Bağımsızlığa özgürlüğe milli mücadeleye ilk adımıBeşiktaş’tan atmıştır. O yüzden de milli bayramlar en coşkulu şekilde Beşiktaş’ta kutlanır. Var olduğumuz, nefes aldığımız sürece bu vatanı korumaya yüceltmeye Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini yaşamaya ve yaşatmaya var gücümüzle devam edeceğiz. Söz mü dedi ve gençlerden coşkulu bir şekilde söz aldı.

Gençlik festivalimiz çok güzel geçiyor ancak sadece yoğun rüzgârdan ve yıldırım tehlikesinden dolayı Duman konserimizi iptal etmek zorunda kaldık. Ama bugün sabahtan itibaren çelenk koyma törenimizi yaptık. Sonra O Zaman Renk koşumuzu gerçekleştirdik. Şimdi devam ediyoruz. Zeynep Bastık konserimiz ile 19Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı tamamlamış olacağız.

“MERKEZE SİZ GENÇLERİ KOYDUK”

Gençlerin hakkını her zaman savunduklarını vurgulayan Başkan Akpolat, Beşiktaş’ta9 üniversitemiz var. Burada yaptığımız bütün işlerde, hazırladığımız bütün projelerde genç olmanın enerjisini gençliğin bütün enerjisini kullanıyoruz. Ben de genç bir belediye başkanı olarak göreve gelir gelmez burada gençlerle ilgili neler yapabiliriz,hangi projeleri hayata geçirebiliriz diye çok düşündüm. Akademi kütüphanelerimizi, fikir atölyemizi, siyaset akademimizi kurduk. Yaptığımız bütün işlerin merkezine, gençlerimizi yerleştirdik. Ve bundan sonra da yapacağımız bütün işlerin merkezinde siz gençler olacaksınız. Sizlerle daha güzel günleri hep beraber göreceğiz” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51123 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.