Nusret, Etiler şubesindeki tartışmada tazminat ödeyecek

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Nusret Gökçe’nin sahibi olduğu Nusret Steak House Etiler şubesinde garson olarak çalışan Ali İhsan Kandil, kendisine hakaret eden eski patronu Nusret Gökçe’ye açtığı bir liralık tazminat davasını kazandı.

Ali İhsan Kandil, Nusret Gökçe’nin sahibi olduğu Nusret Steak House Etiler şubesinde 17 ay garson olarak çalıştı. Edinilen bilgilere göre; 2015 yılında müşteri yoğunluğunun bulunduğu akşam saatlerinde yedi kişilik bir erkek grubu Etiler’deki mekana gitti. Erkek grubunun bulunduğu masaya daha sonra giden iki kadın müşteri yerleştirildi. Bu durumdan rahatsız olan kadınlar, durumu Nusret Gökçe’ye bildirdi.

“GEBERTİRİM LAN SENİ”

Nusret Gökçe de olayla hiçbir bağlantısı olmayan garson Ali İhsan Kandil’e herkesin gözü önünde, “Sen mi oturttun lan p….k, karı mı pazarlıyorsun benim dükkanımda, gebertirim lan seni, s….r git buradan, seni kovuyorum” şeklinde hakaret etti.

Nusret Gökçe’nin müşterilerin gözü önünde kendisini rencide ederek alenen hakarette bulunduğunu öne süren Kandil, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Nusret Gökçe hakkında ‘hakaret’ suçundan dava açıldı.

Gökçe, 8 bin 700 lira adli para cezasına çarptırıldı.

1 LİRALIK MANEVİ TAZMİNAT DAVASI

Ali İhsan Kandil, ceza davasının kesinleşmesinin ardından İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak eski patronu Nusret Gökçe’ye 1 liralık manevi tazminat davası da açtı.

Uğradığı manevi zararı para ile giderilemeyeceğini belirten Ali İhsan Kandil’in 1 liralık açtığı manevi tazminatı mahkeme kabul etti. Nusret, 1 liralık tazminatı ödeyecek.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51119 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.