İranlı iş adamını kaçırıp fidye isteyenler yakalandı!

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Beşiktaş’ta 7 şahıs İranlı iş adamını kaçırarak 2 milyon TL fidye istedi. İş adamı polis ekiplerince kurtarılırken, 7 gaspçı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre; olay, 26 Şubat günü Beşiktaş Etiler’de sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, İranlı iş adamı Ali S.’nin akrabası polisi arayarak amcasının kaçırıldığını ve 2 milyon TL fidye istendiğini söyledi. Gasp Büro Amirliği ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı. Ekipler, kameraları inceleyerek Ali S.’nin en son yanında görünen iki arkadaşı Kambız G. ve Hakan T. gözaltına alındı. Şahısların sorgusunda Ali S. ile kendilerinin de kaçırıldığını ancak şüphelilerin bir süre sonra ikisini yolda bıraktıklarını söyledi. Polis ekiplerinin çalışmaların devamında 7 şahsın, taksi ile giden 3 arkadaşı takip ettikleri ve araçtan indikleri sırada zorla kendi araçlarına bindirip kaçırdıkları tespit etti. Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından 28 Şubat tarihinde düzenlenen operasyonda kaçırılan işadamı kurtarıldı onu kaçıran 7 şüpheli ise polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen, İbrahim P. (31), İkram P.(19), İslam P.(22), Emrah Ö.(28), Mustafa Ç.A.(27), Serhat A.(27), Olcay Ö.adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51119 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.