Mutfaksız Kadınlar kitabı sergisi Beşiktaş’ta açıldı

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Ortaköy Hüsrev Kethuda Hamamı’nda yazar Semail Şeren’in ‘Mutfaksız Kadınlar’ kitabının fotoğraf sergisi Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katılımıyla ziyarete açıldı.

Edinilen bilgilere göre; sergi açılışına katılan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli yazar Semail Şeren’in Doğu Anadolu’da mutfaksız evlerde yoksulluğa rağmen hayatta kalma mücadelesi veren kadınları anlattığı ‘Mutfaksız Kadınlar’ kitabı; şimdi fotoğraf sergisi ile Ortaköy Hüsrev Kethuda Hamamı’nda. Sergiyi 20 Ocak’a kadar ziyaret edebilirsiniz.”

Mutfaksız Kadınlar kitabı hakkında

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 ‘Öyle masal kahramanlarınınki gibi bir hayat yoktu hayallerimde. Benim solup giden hayalim bir mutfağımın olmasıydı. Sıcak, çok sıcak. Ocakta pişen yemeğimin  buğusunun sıcacık yaptığı, yemek kokusunun elbiselerime  sindiği bir mutfağım olsun isterdim. Çocuklarımın  mutlulukla karınlarını doyurduğu, benim pişirdiğim yemeklerle büyüdükleri, demli çayımı yudumladığım bir mutfak… Kışın giremediği bir mutfak. Şimdi, soğuktan hissetmediğim ellerimin yıkadığı küçük, eski bir tencere dışarıdaki taşın üstünde kendisine yer bulmuş. Birkaç parça tabak, kaşık, bardak ise bir muşambanın üstünde… Hayallerimin solup gitmesinden daha zoru ise çocuklarımın  gözlerimin içene her baktıklarında benden istedikleri şey. Hayal kurmayı unutturan bu yaşamda, yeni filizlenen bu tohumlara hayal kurmayı öğretmek. Umut vermek. Bitmeyen kara kışa inat…’

Bireysel trajedilerin toplamından oluşan toplumsal felaketin anlatımı olan yaşanmışlığın şiirsel öyküleri..!

Semail Şeren kimdir?

Semail Şeren, Edebiyat, Öykü kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. 

Mutfaksız Kadınlar kitabının yazarıdır. Semail Şeren kitapları; E Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Semail Şeren tarafından yazılan son kitap “Mutfaksız Kadınlar”, E Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

ÖZEL HABER
Buğurcan Baştuğ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51084 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.