Emniyet Müdürlüğü’nden öğrencileri terör örgütlerinden korumak için anlamlı etkinlik

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Polis terör örgütünün devşirme alanı olarak gördüğü okullara el uzatarak, anlamlı bir etkinlik düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 100 öğrenciyi Beşiktaş-Kayserispor maçına götürdü. Edinilen bilgilere göre; terör örgütlerinin üniversite, lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler ile herhangi bir okulda öğrenimine devam etmeyen gençlere yönelik yürüttükleri eleman kazanma ve propaganda faaliyetlerini engellemek amacıyla düzenlenen etkinliğe Şair Abay Konanbay Anadolu Lisesi öğrencileri ve 7 öğretmen katıldı. Etkinlik kapsamında öğrenciler, PKK/KCK terör örgütü tarafından 10 Aralık 2016 tarihindeki hain saldırının gerçekleştirildiği Gazhane Caddesi üzerindeki Şehitler Tepesi’ni ziyaret ederek dualar okudu. Öğrenciler duaların ardından şehitler için karanfil bıraktı. Etkinliğin sonunda öğrencelere ve öğretmenlere kupa bardağı, broşür, anahtarlık, not defteri ve kalem hediye edildi.

Öğrenciler ilk defa statta maç izleme imkanı buldu

Beşiktaş-Kayserispor maçını stattan seyretme imkanı bulan 83 öğrencinin daha önce hiç futbol karşılaşması izlemediği öğrenildi. Statta maç izleme heyecanı yaşayan öğrencilerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikten memnun oldukları gözlendi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50917 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.