Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’nin ilk atölyesi Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil konusu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda her alanda önemli çalışmalar yapan Beşiktaş Belediyesi, online olarak ‘’Meraklı Atölyeleri’’ başlatıyor. Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’nin çalışmaları kapsamında gerçekleşn ilk atölyede Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil konusu işlendi.

Beşiktaş Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi örnek çalışmalara imza atıyor. Kadınların karşılaştıkları şiddet karşısında psikolojik destek alabildikleri; aynı zamanda sosyal haklarını öğrenip atölyeler düzenleyebilecekleri Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi ile Sosyal bir girişim olan ‘’Öğrenme Meraklıları’’ iş birliğiyle düzenlenecek olan Meraklı Atölyeler başlıyor. ‘’Dil Değişir Mi?’’ konulu ilk atölye dün akşam saat 21.00’de gerçekleşti. Pandemi nedeniyle Zoom uygulaması üzerinden düzenlenecek atölye 50 kişiyle sınırlı oldu. E-posta ya da telefonla yapılan olan başvuruların ardından katılımcılara Zoom linki iletildi. Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil hakkında önemli bilgilerin verildiği atölye, psikolojik danışman, çift ve aile terapisti Özge Öztürk Birdal eşliğinde gerçekleşti.

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DAYALI POLİTİKALAR ÖNCELİĞİMİZ”

Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı iletişim dilinin önemini vurgulayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sözlerine şöyle devam etti:

“Kadın ve erkeğin eşit temsil edildiği, rollerin eşit üstlendildiği, karar almasüreçlerinde dengenin gözetildiği toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı politikalargeliştirmek ve kadınlara destek olmak bizim daima önceliğimiz olacak.”

Atölyede gündelik yaşamda dilimizde yer alan cinsiyet üzerinden toplumun ortak belleğindeki varsayımların konuşulması, cinsiyetçi kalıplar üzerine düşünülmesi, sorgulanması ve değişime yönelik çözümlerin tartışılması amaçlandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.