Organik ve doğal ürünler pazarı açıldı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ta doğal ürünlerin üreticiden direkt tüketiciye ulaştığı Organik Ürünler ve Doğal Ürünler Pazarı vatandaşların hizmetine açıldı. Edinilen bilgilere göre; Levent’te bulunan Erlangen Parkı’nda hizmete başlayan pazarın açılışını Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat gerçekleştirdi. Beşiktaş Belediyesi’nin iştirakı Beltaş A.Ş tarafından, doğrudan üreticiden tüketiciye ulaşan organik ve doğal ürünler vatandaşla buluşuyor.

Beltaş Organik Ürünler Ve Beltaş Doğal Ürünler Pazarı, Anadolu’daki çok sayıda kadının üretime katkı sağladığı Kadın Kooperatifleri, Afyon ve Kastamonu’dan kooperatiflerle; Çatalca, Ayvalık, Sivas gibi önemli üreticilerin ürünlerinin yer aldığı, insan ve hayvan sağlığını ön planda tutarak yapılan sürdürülebilir tarımın desteklendiği bir pazar. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın gerçekleştirdiği açılışa Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın gerçekleştirdiği açılışa Afyon Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Beltaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Kelleci, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Av. Gözde Fil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse ve İBB bürokratları da katıldı.

“Bu projeye katkı sağladığı için teşekkür ederim”

Tarladan tezgahlara kadın üreticilerin ürünlerini doğrudan satışının yapılmasından mutluluk duyduğunu belirten Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız yaptığı konuşmada;“Dereçine ürünlerini tüccara vermek zorunda kalan küçük bir kasaba. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Koordinatörümüzün yaptığı çalışmalar sonrasında doğrudan Dereçineli kadın üreticilerimizin ürettiği ürünleri Beşiktaş’ta Erlangen Parkı’nda organik satış yerimizde alabileceksiniz. Biz ürettiklerimizi daha iyi değerlendirirken sizlerde daha doğal ve daha ekonomik ürünler tüketebileceksiniz. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a Dereçine’yi kalkındıran bu projeye katkı sağladığı için teşekkür ederim” dedi.

“Beşiktaş’ımıza yeni bir değer kazandırıyoruz”

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘’ Bugün burada hep birlikte Beşiktaş’ımıza yeni bir değer kazandırıyoruz. Yerel seçimin öncesinde, ilçemizde insanımızın sağlıklı gıdaya erişimini kolaylaştıracağımıza, sağlıklı gıdayı Beşiktaş’ta lüks olmaktan çıkaracağımıza söz vermiştik. Şimdi bu sözümüzü tutarak, Beltaş Organik Pazarı ve Beltaş Doğal Ürünler Pazarlarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz’’ dedi.

Gıda güvenliğinin öneminden de bahseden Başkan Rıza Akpolat; ‘’ Bugün dünyada en önemli meselelerimizden biri gıda da güvenlik. Gıdada güvenlik, tarımda başlar. Gıda güvenliği ile tarımsal üretim arasındaki ilişki anlaşıldıkça bugün artık organik tarımdan daha çok söz ediyoruz. Çevreye zarar vermeden, insan ve hayvan sağlığını ön planda tutarak yapılan sürdürülebilir tarımı destekliyor, doğal yöntemlerle üretilen gıdayı Beşiktaşlılarla buluşturuyoruz. Bu pazarımızla hem komşularımızın sağlıklı gıdaya erişimini sağlayacağız hem de kırsalda özellikle kadınların güçlenmesine katkı vereceğiz. Burada kadın kooperatiflerimizin ürünlerine yer vermek bizi ayrıca mutlu ediyor. Kooperatif, kadın yoksulluğuyla mücadele etme yolunda çok önemli bir araç. Anadolu’da çok sayıda kadın, kooperatifler yoluyla üretime katılabiliyor. Üreten kadınların zamanla kendilerine güvenlerinin arttığına, sosyal hayata daha fazla  katıldığına tanık oluyoruz. Kooperatiflerde kendilerini geliştirmenin yanı sıra, gelir de elde ediyorlar.

Yani Beşiktaş’ta bu pazarımız aracılığıyla pek çok alanda fayda sağlayacağız. Komşularımızın sağlıklı gıdaya erişimini sağlarken, kadın üreticilere alan açacağız; bu sayede kırsal kalkınmaya da katkı vereceğiz’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Organik ve Doğal Ürünler Pazar’ın da Afyon Dereçine Kadın Dayanışması Organik Pazarı ürünleri, Tomurcuk Kooperatifi ürünleri, Kastamonu Sarıkonak Kadın Girişimciler Kooperatifi ürünleri, Çatalca’dan manda sütü yoğurdu ve süt ürünleri, Ayvalık zeytin ve zeytinyağı ürünleri, Sivas köy balı ve arı ürünleri, Kastamonu Taşköprü sarımsakları, şarküteri ve kuruyemiş ürünleri de yer alıyor. Pazar, her gün sabah 10 ile 20 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecek.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.