Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Elektronik atıkların çevre ve insan sağlığına etkilerini en aza indirgemek için, Beşiktaş’ta elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılacak.

Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediyesi, e- atıkların çevre ve insan sağlığına etkilerini en aza indirgemek için bu konuda yetkilendirilmiş kuruluşlardan  olan ELDAY ve AGİD işbirliğinde GCL Geri Kazanım ve Rafineri ile protokol imzalandı. Konu hakkında belediyeden yapılan açıklamada, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın imzaladığı protokol çerçevesinde ilçe sakinlerinin kullanmadığı eski beyaz eşyalarda e-atık çerçevesinde belediye ekiplerince alınarak geri dönüşüme kazandırılacağı öğrenildi.

Büyük beyaz eşyalar dahil tüm atık elektrikli ve elektronik eşyalar

Çevreye duyarlı projeler üreten Beşiktaş Belediyesi gelecek nesillere daha iyi bir ekoloji bırakabilmek için anlamlı bir protokol imzaladı. 10 yılı aşkın bir süredir elektrikli ve elektronik aletler, oyuncaklar, eğlence ve spor ekipmanları, tıbbi cihazlar, izleme ve kontrol aletleri vb. e-atıkları toplayan Beşiktaş Belediyesi bunun yanına beyaz eşyaları da ekledi. Başkan Rıza Akpolat, Beşiktaş Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda atık elektronik eşyaların toplanmasında yetkilendirilmiş kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelerek bir protokol imzaladı. GCL Geri Kazanım ve Rafineri A.Ş ile imzalanan protokol çerçevesinde ilçe sakinleri tarafından kaynağında ayrıştırılarak amacı dahilinde değerlendirilmek istenen büyük beyaz eşyalar da Beşiktaş Belediyesi tarafından toplanarak geri kazanım süreçlerine dahil edilecek. Çalışma, büyük beyaz eşyalar dahil tüm atık elektrikli ve elektronik eşyaların ilçe sınırları dahilindeki tüm lokasyonlardan (vatandaş taleplerine ve periyodik toplama operasyonumuza istinaden) belediye ekiplerince toplanarak geri kazanımı süreçlerine dahil edilecektir.

“Yaşanılabilir bir çevre kurma mücadelesi”

E-atıkların çevre ve insan sağlığı açısından güvenli bir şekilde geri dönüşüme kazandırılması ve toplum bilincinin artırılması noktasında yerel yönetimlerin üzerine büyük sorumluluk düştüğünü belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Atık elektronik eşyaların toplanmasında yetkilendirilmiş kuruluşlar ELDAY ve AGİD işbirliğinde GCL Geri Kazanım ve Rafineri ile imzalanan protokol kapsamında, atıklar kaynağında ayrıştırılarak amacı dahilinde değerlendirilmek üzere toplanacak. Beşiktaş geri dönüşüm alanında, yaşanılabilir bir çevre kurma mücadelesinde öncü ve örnek olmayı sürdürmeye kararlıdır. Ortaya koyduğumuz duyarlılık yaşamın ve de doğanının sürdürülebilir dengesine katkı amaçlıdır. Bu konuda yeni projeleri yaşama geçirmeye devam edeceğiz. Beşiktaş’ta çevreye sahip çıkıyoruz.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.