Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi çalışmaları hızla sürüyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, kadınların karşılaştıkları şiddet sonrası psikolojik destek alabilecekleri, sosyal haklarını öğrenip atölyeler düzenleyebileceği Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi önümüzdeki aylarda hayata geçirilecek. Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat yapılan çalışmaları yerinde izleyerek mesai arkadaşlarından bilgi aldı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sunmak için çalışmalar yürüten Beşiktaş Belediyesi içeriğini kadınların belirleyeceği önemli bir projeye imza atıyor. Kadınların sosyal hayatta kendi haklarını daha iyi savunabilmeleri ve günlük hayatta karşılaştıkları şiddet sonrası psikolojik destek alabilecekleri ‘’Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’’ Beşiktaş’ta önümüzdeki aylarda açılacak. Kadınların çok amaçlı olarak kullanacağı, güzel vakit geçirerek günlük hayatın stresinden uzaklaşacağı dayanışma merkezinde son hazırlıklar hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Sadece kadınlara değil çocuklara yönelik atölye ve oyun alanlarının yer alacağı dayanışma merkezinde, sivil toplum örgütlerinin kullanımına açık bir toplantı salonu da olacak.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Karaman ve Başkan Yardımcısı Ender Topçuoğlu ile birlikte merkezde incelemelerde bulunan Başkan Rıza Akpolat seçim sürecinde Beşiktaşlı kadınlara verdiği sözü yerine getirdiğini belirterek,

“Kadınların yaşatacağı, üreteceği ve dönüştüreceği Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’nin içeriği yine kadınlardan gelen talepler doğrultusunda zenginleşecek. Beşiktaş’ın kadınlar için daha yaşanılır bir kent olması çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50792 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.