Başkan Akpolat ve eşi Derya Akpolat’tan vatandaşlara aşure lokması

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, paylaşmanın ve dayanışmanın birlikte yaşandığı Muharrem Ayı dolayısıyla Barbaros Meydanı’nda vatandaşlara aşure lokması dağıttı. Başkan Akpolat’a eşi Derya Akpolat da eşlik etti.

Edinilen bilgilere göre; Muharrem Ayı kapsamında başta Beşiktaş olmak üzere İstanbul’un pek çok ilçesinde lokma dağıtan ve vatandaşlarla bir araya gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bugün Beşiktaş Cem Evi’nin aşure lokmasına katıldı. Başkan Akpolat burada birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yaptı. Ardından belediye tarafından organize edilen aşure lokmalarını dağıtmak için Barbaros Meydanı’na geçen Başkan Akpolat, pandemi nedeniyle sosyal mesafeli ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşen aşure dağıtımında Beşiktaşlılarla buluştu.

Aşure dağıtırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Rıza Akpolat Muharrem Ayı’nın birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirdiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’ Beşiktaş halkıyla aşurelerimizi paylaşıyoruz. Tabi ki Muharrem Ayı’nın insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Pandemi süreci yeni bir dünya düzeni dayattı bize. Dolayısıyla hepimiz bu yeni duruma göre kendimizi güncelliyoruz. Beşiktaş çok özel bir yer. Beşiktaş iki kıtanın birleştiği, Kaptan-ı Deryaların, Barbaros Hayrettin’in kenti. Üç semavi dinin birlikte yaşadığı bu mozaiği yaşatan bir kent. Bu birliktelikten çok mutlu ve gururluyuz. Muharrem Ayı’nın da zaten böyle bir anlamı var. Dolayısıyla da o duyguyu ilçemizde yaşatmaya çalışıyoruz. Bugün de aşurelerimizi vatandaşlarımızla paylaşıyoruz’’ dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50583 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın