Levent Camisi’nin temeli Erdoğan tarafından atıldı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Levent Camisi’nin temel atma törenine katıldı. Yirmi bin kapasiteli Levent Camisi, bölgenin en büyük camisi olacak. Çamlıca’dan da görülecek olan caminin mimarisi Süleymaniye Camisi’nde esintiler taşıyacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mimarisi ve büyüklüğü ile kendisine hayran bırakacak eserin temel atma töreninde şu açıklamalarda bulundu.

Edinilen bilgilere göre; Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olan Süleymaniye Camisi’nden esintiler taşıyan, Levent Camisi’ni temeli atılıyor. 20 bin kapasiteli olacak cami, gerektiğinde deprem toplanma alanı olarak da kullanılabilecek şekilde inşa edilecek. Bölgenin en büyük camisi olacak Levent Camisi’nin temel atma törenine katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan’ın Levent Camii temel atma törenindeki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu camimizin şehrimize kazandırılmasına katkısı olan ve olacak kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Camiler, hiçbir çıkar, kazanç, şöhret beklentisi olmaksızın, sadece Allah rızası için inşa edilen eserlerdir.

AVRUPA’YA AYASOFYA MESAJI

Kimsenin bizim ibadethanemize karışmaya hak ve salahiyeti yoktur. Biz nasıl dünyanın diğer ülkelerinde kendi vatandaşlarına hizmet veren ibadethanelere karışmıyorsak kimsenin de bizim ibadethanelerimize karışmaya hak ve salahiyeti yoktur. Ülkemize Ayasofya konusunda yöneltilen ithamlar, doğrudan egemenlik hakkımıza saldırı anlamını taşımaktadır.

CAMİNİN ADINI AÇIKLADI

Levent Camii’nin İstanbul’a kazandırılmasında emeği geçen, dernek yönetimine, tüm işçilerimize, herkesten Allah razı olsun. Levent Camii’nin adı ne olacak merak ediyorsunuz. Dedik ya Levent’ler buradan geçti. Öyleyse baş Levent’in adını koyalım. Dedik ki, adı Barbaros Hayrettin Paşa Camii olsun.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50827 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.