Beşiktaş’ta 65 yaş üstüne sürpriz karşılama

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Pazar günü 65 yaş üstüne verilen dışarı çıkma izninde, dışarı çıkan vatandaşlara sürpriz karşılama yapıldı.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında belli saatlerde sokağa çıkma izni verilen 65 yaş üstü vatandaşlar, Pazar günü güzel havanın keyfini çıkardı. Bir hafta sonra sokağa çıkmanın sevincini yaşayan vatandaşlara, sürpriz bir karşılana yapıldı.

Edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Belediyesi ekipleri parklara gelen komşularını gül fideleriyle karşılayarak maske dağıttı. İlçe sakinleri, parkların açılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür etti.

Türkiye’nin 81 ilinde dün 65 yaş ve üzeri yaştaki vatandaşlara saat 12:00 ile 18:00 arası salgınla mücadele kapsamında sokağa çıkma izni verildi. Beşiktaş’ta sokağa çıkan ilçe sakinleri temiz hava almak ve serinlemek için parklara akın etti. Beşiktaş Belediyesi ekipleri de günler öncesinden parklarda temizlik ve bakım çalışmalarını yaparak ileri yaştaki komşularının hizmetini açtı. Parka gelen ilçe sakinlerini Beşiktaş Belediyesi ekipleri gül fideleriyle karşıladı. Sosyal mesafe konusunda uyarı yapan ekipler ileri yaştaki komşularına maske dağıttı. Verilen hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren ilçe sakinleri belediye ekiplerine ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür etti.

Her zaman ileri yaştaki komşularının yanında olan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sosyal medya hesabından kısa bir video paylaşarak duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Salgın en çok ileri yaştaki insanlarımızı zorladı. Bugün parklarımızı 65 yaş ve üzerindeki Beşiktaşlı komşularımıza açtık ve onları canlı güllerle karşıladık. Sosyal mesafelerini koruyarak güzel havanın tadını çıkaran büyüklerimizin yüzü güldü. Onlar mutluysa Beşiktaş da mutlu!”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.