Beşiktaş’ın sokakları kadınlar için aydınlanıyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, kadına şiddete karşı UN Women tarafından başlatılan ‘Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat’ kampanyası çerçevesinde Beşiktaş’taki kadınların kendini güvende hissetmediği karanlık sokak ve caddeleri aydınlatıyor.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü olan 25 Kasım’da başlattığı ‘Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat’ kampanyası kapsamında, Türkiye’de binlerce kadın kendini güvende hissetmediği bölgeleri interaktif haritada üzerinden “ateş böceği” ile işaretledi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın öncülüğünde harekete geçen Beşiktaş Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadınların güvenliği için çalışmalara başladı. Beşiktaş Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışmaları sonrası, Beşiktaş’ın haritada güvensiz olarak işaretlenentüm sokak ve caddeleri aydınlatıldı.

BM Women’in kamusal alanda kadınlara yönelik şiddete son vermeyi ve farkındalık yaratmayı hedefleyen ‘Ateş böcekleri ile Karanlığı Aydınlatma’ya çağıran kampanyasına destek veren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; “Kadınların kendini güvende hissetmediği sokaklarda iyileştirme yaptık. Beşiktaş’taki tek bir sokakta bile kadınları karanlıkta bırakmayacağız.” dedi. Sözlerine Ateş böceklerini görüyoruz. Kadınların ve kız çocuklarımızın Beşiktaş’ta daha özgür, daha korkusuz yürüyebilmeleri ve kendilerini güvende hissedebilmeleri için üzerimize düşen sorumlulukları her zaman yerine getirceğiz diyerek devam eden Başkan Akpolat, yerel yönetimlerin güvenli şehirler yaratılmasına katkı sağlaması noktasında da çalışmalarımızı hassasiyetle sürdüreceğiz.”dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50756 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.