Beşiktaş’ın can dostları emin ellerde

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışan Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hem kaybolan can dostlarını aileleriyle kavuşturuyor hem de onlara yeni yuva buluyor. Duyarlı Beşiktaşlıların yardımıyla hayvansever Beşiktaşlı basketbolcu Samet Geyik de kaybolan köpeği Ege’ye kavuştu.

Beşiktaş’ta yaşayan sokak hayvanları ve canlıları için birçok uygulamaya imza atarak yeni bir çalışma anlayışı başlatan Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarının yanı sıra onların yuva sahibi olmalarına ve kaybolan hayvanların sahiplerinin bulunmasına da öncülük ediyor.

Kaybolan Can dostu ile buluşturulan isimlerden biri de Beşiktaşlı basketbolcu Samet Geyik. Geyik’in Ağustos ayında kaybolan köpeği Ege, Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunup rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı. Gerekli tedavilerinin ardından sahipli olduğu anlaşılan Ege, sahibi bulunana kadar merkezde koruma altına alındı. Hayvansever Beşiktaşlı vatandaşların da yardımıyla sahibinin Samet Geyik olduğu tespit edilen Ege kendisine teslim edildi. Geyik, merkezde Ege’nin en yakın arkadaşı sahipsiz yavru köpek Ufaklık’ın da sahiplenilmesine öncülük ederek örnek bir davranış sergiledi.

Hayvan dostu Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, can dostlarımızın her türlü ihtiyacının giderilmesinin öncelikleri arasında yer aldığına dikkat çekerek; “Duyarlı vatandaşlarımızın yardımıyla Ege’nin sahini bulduk. Samet Bey, can dostunu bizden teslim alırken, Ege’nin yeni arkadaşına da yuva buldu.” dedi ve “Birimimizdeki diğer canlıların da buna ihtiyacı var. Onlara sıcak bir yuva bulmamıza destek olur  musunuz?” sözleriyle herkesten destek beklediğini ifade etti.


Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50480 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.