Boğaz’da yanan yatın dehşet anları

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstanbul Boğazı’nda bir teknede yangın çıktı. Üsküdar açıklarında yanarak sürüklenen yata hem karadan hem de denizden müdahale edildi. Bu sırada yatta bulunan 11 kişi denize atlayarak kurtuldu.

İstanbul Sarıyer’de içinde turistlerin olduğu tur teknesinde yangın çıktı. Panik anları çevredekiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Aşiyan’da içinde turistlerin olduğu iki katlı “HEPGÜL 1” isimli teknede saat 13.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Teknenin alt tarafından dumanların yükseldiğini gören kaptan başka bir tekneye yanaştı. Yangın çıkan teknedeki turistler, boğazda kendisine yanaşan tekneye geçti. 

Tahliye anları cep telefonu kamerasında

O anlarda  ise bir vatandaş yaşanan panik anlarını cep telefonu ile kaydetti. Kıyıya yanaşan tekne için olay yerine Beşiktaş ve İstinye itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yoğun dumanın çıktığı tekneye müdahale etti. 

Atılan halatı tutmaya çalıştım ama olmadı

Yanan teknenin halatını tutmaya çalışan Necat Tekneci, “Tur teknesinden dumanlar yükseliyordu. Tekne kıyıya doğru yanaştı. İçinde otuza yakın kişi vardı. Önce denizde tahliye yapmaya çalıştı. Yapamayınca sahile çıkarmaya çalıştı. O da olmadı. Biz kıyıdakilere halat attılar. Halatın birini yakaladım ama diğerini yakalayamadım. Bir kişi tekne yanaşınca sahile atladı. Daha sonra bir tekne yanaştı. Arap turistler yanaşan tekneye geçti. Turistler gelen tekne ile olay yerinden uzaklaştı. Yanan tekneye de itfaiye ekipleri müdahale etti” dedi. 

Teknenin alev alması ihtimaline karşı Deniz Polisi, Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekipleri denizden müdahale için hazır bekledi.


Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50349 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.