Başkan Akpolat Ortaköy esnafları ve sakinleri ile bir araya geldi

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ortaköy esnafı ve sakinleri ile bir araya geldi. Belediye Başkan yardımcıları, Ortaköy Muhtarı Yeşim Özer ve ilgili yöneticilerin de katıldığı toplantıda, Başkan Akpolat Ortaköy Kültür Merkezi ve Afife Jale Sahnesi’nin de tekrar açılacağının da müjdesini verdi.

Katılımcı demokrasi ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, daha önce Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nde Çarşı esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinlemişti. Başkan Akpolat dün akşamda Ortaköy esnafıyla ve Ortaköy sakinlerinin de katıldığı toplantısını gerçekleştirdi.

Ortaköy Kültür Merkezi ve Afife Jale faaliyete geçecek

Başkan Akpolat, İstanbul Kültür ve Sanat hayatının en önemli duraklarından biri olan Ortaköy Kültür Merkezi ve Afife Jale Sahnesinin tekrar faaliyete geçeceğinin müjdesini vererek sözlerine başladı ve devam etti: ‘’ Bir takım unsurların burada vatandaşa yaşattığı huzursuzluklar var. Özellikle Hafta sonları İstanbul’un en önemli Tarih ve Turizm merkezilerinden biri haline geliyor ve bunun yanında getirdiği bazı sorunlar var. Bizim en büyük projelerimizden bir tanesi Ortaköy Vadisi ile 280 dönümlük alanda yeni bir yaşam vadisi oluşturmaktı ve bu konuda İBB ile beraber deniz taşımacılığının da merkeze oturacağı bir ulaşım ağı kuracağız deniz yolunu daha kullanılır hale getireceğiz. Ayrıca yüksek ses Beşiktaş Çarşı’nın, Ortaköy’ün ve Bebek’in temel sorunlarından biri, insanlar sadece buradaki havayı da solumak için buraya geliyor, keyif yapmak için geliyor bu doğrudur ama tekrar söylüyorum bütün bunlar yapılırken buradaki yerleşik mahalleli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini düşürmemek tüm esnafımızın önceliklerinden biri olmalıdır.” dedi.

Samimi bir havada geçen toplantıda Başkan Akpolat, katılımcı belediyecilik uygulamalarının ve esnaf buluşmalarının düzenli olarak devam edeceğini ileterek katılımcıların istek ve görüşlerini tek tek not alarak konuların bizzat kendisi ve ilgili Başkan yardımcıları ile takip edileceğini iletti.