Beşiktaş’ta düzenlenen ‘Pembe Bir Gün’ etkinliği Bebek Parkı’nda gerçekleşti!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak içinBebek Parkı’nda ‘Pembe Bir Gün’ etkinliği düzenledi. Birçok sanatçı ve medyadünyasından önemli ismin katıldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın evsahipliği yaptığı etkinlikte meme kanserini yenen Leyla Bahtiyar ise deneyimlerinikatılımcılarla paylaştı.

Beşiktaş Belediyesi, Maslak Lions ve LİV Hospital işbirliğiyle Meme Kanserifarkındalık ayı kapsamında Bebek Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Beşiktaş BelediyeBaşkanı Rıza Akpolat’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Meme kanseri alanındadünyaca tanınan genel cerrahlar Prof. Dr. Atilla Soran ve Prof. Dr. Levhi Akın,konuyla ilgili merak edilenleri konuklarla paylaştı. Neşe Sapmaz’ın moderatörlüğünügerçekleştirdiği etkinliğe sanat ve medya dünyasından da önemli isimler katıldı. Öteyandan meme kanserini yenen bir savaşçı ve ’10 Amazon Yüksek Doz Yaşam’kitabının yazarı Leyla Bahtiyar, bu süreçte yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

Etkinlikte konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; ‘’Tabi bu hastalık çokönemli herhalde dünyada kalp hastalıklarından sonra en sık görülen kanser.Kanserin de en yaygın türü olarak bu hastalık var. Erken teşhis tabi ki çok önemli bukonularda. Biz belediye olarak geçmiş dönemlerde ücretsiz mamagrofi ve rahim ağzıtarama testleri yapmışız. Önümüzdeki dönemde de yine burada bulunan kurumlarlaiş birliği içerisinde olarak bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Tabi burada önemli olanfarkındalığı arttırmak biz Beşiktaş Belediyesi olarak bu farkındalığı artıracak bütünçalışmalarda aktif olarak rol alacağız’’ dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50359 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.