“Sanatçılarımız yol göstericimiz olmaya devam edecek”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

ElliDER ve HÇEV tarafından düzenlenen, Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Etiler Fest Sanatçılar Parkı’nda başladı. 21 ve 22 Eylül boyunca devam edecek festivalin bu yıl ki onur konuğu ise Türk sinemasını dev ismi Türkan Şoray oldu.

Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde ElliDER( Etiler Levent Liseliler Derneği) ve HÇEV( Hülya Çavuş Eğitim Vakfı) tarafından bu yıl 5’si düzenlenen Etiler Fest Sanatçılar Parkı’nda birçok ünlü ismin katılımıyla başladı. Her yıl bir ünlü ismin konuk olduğu festivalin bu yıl ki onur konuğu ise Türk sinemasının dev ismi Türkan Şoray oldu. Festival kapsamında alanında artı değer üreterek topluma katkı sağlamış, Levent ve Etiler’le bütünleşmiş duayen isimlere verilen Emek ve Şükran Ödülü, bu sene Atilla Dorsay’a verildi. Festivale Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın yanı sıra Türkan Şoray, Ahmet Ümit, Nil Burak ve Meral Orhansoy da katıldı.

Etiler Fest adı altında gün boyunca gerçekleşen sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, renkli ve hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Festivalde ilgi çekici stantlar, çocuklar ve yetişkinler için atölyeler, özel aktiviteler, lezzet durakları, tasarım, eğitim ve kitap stantları yer aldı. Misafirler Mehteran takımı tarafından karşılandı. Ünlü isimlerin de katıldığı festivalde bu senenin onur konuğu ise Türk sinemasının dev ismi  Türkan Şoray oldu. Sevilen şarkıcı Nil Burak, en güzel eserlerle dinleyicilere müzik ziyafeti sundu. Davetliler festivalde gece boyunca doyasıya eğlendi.

“Ülkemizin geleceği ile ilgili hayallerimizde sanatçılarımız yol göstericimiz olmaya devam edecek”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, festival ile ilgili Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, “Bugün ev sahipliğimizde HÇEV ve ELLİDER tarafından 5’incisi düzenlenen EtilerFest’te, ülkemiz kültür ve sanat hayatına damga vurmuş değerli sanatçılarımız ve komşularımızla buluştuk. Ülkemizin geleceği ile ilgili hayallerimizde sanatçılarımız yol göstericimiz olmaya devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Sanata ve sanatçıya her anlamda destek vermeye devam edeceğiz

Festivalde bir konuşma gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘Beşiktaş’ı kültür ve sanat festivalinin merkezi haline getireceğiz’ diyerek sözlerine başladı ve şu ifadeleri kullandı.‘’Türkan Şoray ve Atilla Dorsay gibi insanlarla ortak yerde olmak çok önemli. Ustalara saygı göstereceğiz, onların varlıklarını devam ettirmesini sağlamak çok önemli, çünkü sanat çok önemli. Toplumu uyarmak ve yönlendirmek anlamında sanata ihtiyacımız var. Bazen günlerce anlatacağımız bir şeyi bir karikatürcü bir çizimle anlatabiliyor. O yüzden sinemanın, tiyatronun, toplumu yönlendirmesi bizim için çok önemli. Eski günlerimize dönmek anlamında da önemsiyoruz bu durumu. Beşiktaş Belediyesi olarak bu alanda sanata, sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Festivalin sonunda ise Türk alternatif rock grubu Zakkum sevilen şarkılarını Etiler Fest için seslendirdi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50432 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.