Ekrem İmamoğlu Beşiktaş’taydı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile Sanatçılar Parkı’nda AdanaFest’e katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş’ta düzenlenen “Adanafest”e katıldı. Stantları gezen İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kimi çevrelerin kendisini eleştirmek için “sevgi pıtırcığı” tanımlamasını kullandığına dikkat çeken İmamoğlu, “Ya Allah aşkına, ömrüm boyunca sevgi pıtırcığı olsam, başka ne isterim. Saygı ve sevgi yüklesem. Alıştık ya böyle ‘Hıı hııı!’ yapmaya. Bağıran, çağıranlar… Bitti o! Güleceğiz, konuşacağız. Aklı ve bilimi konuşacağız, gelişmeyi konuşacağız. Çocuklarımızın iyi eğitimi için mücadele vereceğiz. Ondan sonrası hallolur. Konu budur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş’taki Sanatçılar Parkı’nda, “Adanalıyık İstanbuldayık” sloganıyla düzenlenen “Adanafest”e katıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, İmamoğlu’nu park girişinde karşıladı. Vatandaşlar, bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe katılan İmamoğlu’na yoğun ilgi gösterdi. İmamoğlu, sohbet ettiği vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Bu sırada kendisi de Adanalı olan Menderes Samancılar’la karşılaşan İmamoğlu, ünlü sanatçı ile kucaklaştı. Vatandaşların ilgisi altında festival alanına zorlukla ulaşan İmamoğlu, alkışlarla karşılandı. İmamoğlu, beraberindeki heyetle birlikte stantları gezdi ve kendisine ikram edilen Adana lezzetlerini tattı.

“Enginlere sığmaz taşarız!”
Festivalde sırasıyla Akpolat, Karalar ve İmamoğlu birer konuşma yaptı. Karalar, konuşmasında, “Biz, sadece belediye başkanlıklarını kazanmadık. Onlar, yapacağımız hizmetlerden o kadar eminler ki sık sık üzerimize geliyorlar. Onlara, hizmet nasıl yapılır göstereceğiz. Enginlere sığmaz taşarız, hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarız” dedi. Karalar’ın ardından mikrofonu alan İmamoğlu, Adana’nın lezzetinin bugün İstanbul’a taşındığını belirtti. “Türkiye’yi hissetmek İstanbul’dan geçer” diyen İmamoğlu, “İstanbul, Türkiye’nin bir yerinde bir eksiklik bir sıkıntı varsa, bu konuda bir motivasyon sağlamalıdır. İstanbul, her konuda İstanbul Türkiye’nin lokomotifi. İstanbul’da iyi şeyler yaparsanız iyi şeyler olur, kötü şeyler yaparsanız da kötü şeyler olur. Bu ekonomide de böyledir, eğitimde de böyledir. Bu sorumlulukları bilerek İstanbul’da görevimizi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Omuz omuzayız, bir aradayız…”
İsrafı engelleyip, tasarrufu önceleyeceklerini vurgulayan İmamoğlu, “İnsanı, insan olduğu için seveceğiz. Omuz omuzayız, bir aradayız. Beşiktaş’ın göbeğindeyiz. Burada sadece Adanalı yok. Burada, İstanbul’un her insanı var diyebilirim. Girişte beni bir aile karşıladı, ‘Kendi Diyarbakırlı, oğlum Adanalı, gelinim İngiliz’ diyor. Böyle bir yapıdayız. O bakımdan bu kadar karma bir topluluğu bir arada tutacak milli duyguları ve güzellikleri, buluşarak, dayanışarak ve güzel anılar yaratarak elde edebiliriz. Biz, sadece üzüntü veren, sıkıntı veren, korkutarak bir tarafa iten değil, yüzlerini güldüren umut vererek, geleceğe pırıl pırıl baktırarak tolumu yönlendirmeliyiz. Ben, bunu temsil edeceğim” şeklinde konuştu. Kimi çevrelerin kendisini eleştirmek için “sevgi pıtırcığı” tanımlamasını kullandığına dikkat çeken İmamoğlu, “Ya Allah aşkına, ömrüm boyunca sevgi pıtırcığı olsam, başka ne isterim. Saygı ve sevgi yüklesem. Alıştık ya böyle ‘Hıı hııı!’ yapmaya. Bağıran, çağıranlar… Bitti o! Güleceğiz, konuşacağız. Aklı ve bilimi konuşacağız, gelişmeyi konuşacağız. Çocuklarımızın iyi eğitimi için mücadele vereceğiz. Ondan sonrası hallolur. Konu budur” dedi.