Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı Ocak 2020’de açılacak

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı Ocak 2020'de açılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada, Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattının 2020’nin Ocak ayında hizmete gireceğini söyledi. Başkan Ekrem İmamoğlu, Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattı ile ilgili olarak Beşiktaş’taki kazıları da görmek istediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattı bakım ve kumanda merkezinde incelemeler yaptı. Metro hattı ile ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan İmamoğlu, merakla beklenen Mecidiyeköy-Mahmutbey metro attının 2020’nin Ocak ayında hizmete açılacağını söyledi. Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattı ile ilgili olarak Beşiktaş’taki kazıları da görmek istediğini söyleyen İmamoğlu, “24.5 kilometrelik metro hattı günde çift yönde 500-600 bin insana hizmet verecek. 8 ilçeden geçen hat, İstanbul’un en yoğun hatlarından biri olacak.” dedi.

İstanbul’a nefes aldıracak

Metro hattının başlangıcından bugüne kadar emek harcayan herkese teşekkür eden İmamoğlu, hattın İstanbul’a nefes aldıracak hatlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi. Hat için metro araçlarından 5 tanesinin raylara indiğini söyleyen İmamoğlu 15 tanesinin de hazırlandığını kaydetti. Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattında deneme sürüşlerinin çok önemli olduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Metro hattını 2020’nin Ocak ayında hizmete açacağız, deneme sürüşleri ve güvenlikle ilgili tedbirler çok önemli. Bu metro hattındaki araçlar engelli kullanımına uygun olacak” dedi.

Yerin üstüne sığmıyoruz, altını kullanmamız gerekiyor


İstanbulun metroya çok ihtiyacı olduğunu söyleyen İmamoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “İstanbulun ulaşımdaki bir numaralı aracı metro olmalı, yerin üstüne sığmıyoruz, altını kullanmamız gerekiyor. İstanbul’da 221,7 kilometre devam eden metro hattı var 80 kilometresi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, geri kalan 140 kilometrelik kısım ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. 140 kilometrelik hatlarda ihalesi yapılmış ve devam edenler var, durdurulmuş olanlar da var, hatta sözleşmesi yapılmış ama başlanmamış olanlar da var. Biz bu süreci sıkı bir denetimle yürütmek istiyoruz.”

Metro hangi ilçelerden geçecek

19 istasyonun yer aldığı Kabataş – Beşiktaş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı, Kabataş, Beşiktaş, Yıldız, Fulya, Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Çırçır Mahallesi, Veysel Karani / Akşemsettin, Yeşilpınar, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent / Giyimkent, Yüzyıl / Oruç Reis, Göztepe Mahallesi, Mahmutbey’den geçecek. 


Kabataş – Beşiktaş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı ile; 

1.    Beşiktaş – Mahmutbey 31 dakika 

2.    Beşiktaş – Bahçeşehir 52 dakika 

3.    Beşiktaş – Alibeyköy 13 dakika 

4.    Beşiktaş – Kağıthane 9,5 dakika 

5.    Kabataş – Mahmutbey 34 dakika 

6.    Kabataş – Kadıköy 24,5 dakika 

7.    Kabataş – Atatürk Havalimanı 50,5 dakika 

8.    Mecidiyeköy – Kağıthane 4 dakika 

9.    Mecidiyeköy – Tekstilkent 19,5 dakika 

10.    Mecdiyeköy – Başakşehir 36 dakika 

11.    Çağlayan – Yenikapı 14,5 kapı 

12.    Kağıthane – Üsküdar 25,5 dakika 

13.    Alibeyköy – Taksim 12 dakika 

14.    Mahmutbey – Üsküdar 34,5 dakika

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50336 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.