Beşiktaş Belediyesi’nde seçimler bitti, tartışmalar bitmedi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş’ta seçimler yapıldı. Yeni bir belediye başkanı seçildi ama bazı tartışmalar bitmedi!.. Rıza Akpolat yepyeni bir sayfa açtı ve büyük taktir topladı şimdi Beşiktaşlılar bu sürecin devamını bekliyor.

BELTAŞ’LARDA NELER OLUYOR?..

Beşiktaş Belediyesi Beltaş hesaplarının incelenmesinden sonra zarar ve ziyan tespit edildiği müfettişlerin bunun üzerine tüm yönetim kurulunun istifa etmesi gerektiğini yoksa kayyum atanacağını söylediği ortaya çıktı. Birçok üye görevi bıraktı ancak buna rağmen bazı değişikliklerle bazılarının başka yerlerde görevlerini sürdürdüğü ortaya çıktı. Tahir Doğaç’ın Başkan vekili, Rıfat Örnek’in meclis başkanı, Ayça Akpek’in ise Beltaş A.Ş Yönetim kurulu başkanı olarak seçimlere kadar görev yaptığı biliniyor.
Yüksek miktarda bağışların toplandığı ancak buna rağmen buraların borç batağında olduğu da belirtildi.
Murat Hazinedar başkanlıktan alındıktan sonra, başkan vekili Tahir Doğaç kendi ağzından milyonlarca bağış toplandığı halde borcun fazlalığından bahsederken, Rıfat Örnek, Beşiktaş Gazetesi’ne verdiği özel röportaj da yapılan işlerde hepimizin imzası ve rızası var, dosya hazırlanması ve görevden alınmamız normal demişti.

MECLİS ÜYELERİ DE GELİŞMELERİ KABUL EDİYOR

İsmini açıklamak istemeyen bir meclis üyesi birçok konuşulacak konu ve detay var, gerekirse anlatırız, ancak şunu söyleyeyim ki, Beltaş iyi yönetilmemiştir. Müfettiş raporları ortadadır. Herkes görevini bırakmıştır. Ancak yönetim kurulunda olan bazı isimler tepe noktalarda görevlendirilmiş,yetkilendirilmiştir. Bu da dikkat çekmiş, Beşiktaş kamuoyunda çokça konuşulmuştur.

ADAYLIK SÜRECİNDE DE KULLANILDI İDDİASI

Adının verilmesini istemeyen meclis üyesi, ayrıca başkan adaylıkları sırasında da bu kişilerin bu kurumları hoyratça kullandığını da iddia etti. “Okullar kurulmuş, sonra medyada tartışılınca kapatılmıştır. Belediye içinde televizyon kurulmuş, önce kendilerini buralara çıkmıştır. Haber sitesi ve televizyonlarda haber oldukları yöneticiler de bu televizyonda ekranlara çıkartılmıştır. Bu ve benzeri durumlar sosyal medyada sorgulanmış ve doğru bulunmadığı belirtilmiştir. Seçim öncesi yapılan işler de yine medyada konu edilmişti.

ŞİŞİRİLMİŞ FATURALAR

Daha da önemlisi; 5 yıl önce Hakkari’ye yapılan 1 milyonu biraz geçen asfalt tutarı için 5 milyon lira ödendiğini, okul yapımı ve birçok organizasyonun medyada yer aldığını ve gündem olduğunu herkes biliyor. Öğrenci burslarında yaşanan çarpıklıklar bile sorgulandı, müfettişler raporlar yazdı. Tüm bunlara rağmen olaylar durulmadı ve son 1 yıl içinde yapılanlar, yeniden medyada sıkça haber oldu, tartışmalar açıldı. Bu nedenle son dönem ayrıca tekrar ele alınmalı ve araştırılmalıdır” dedi.


YÖNETİM DEĞİŞTİ OLAYLAR BİTMEDİ

Meclis üyesi daha sonra konu hakkında şunları söyledi:
“Devletin birçok raporu, denetim, görevden almalar ve başkan ve yönetim kurulu üyelerinin istifalarına rağmen olaylar durulmadı. Hatta başkan adaylıkları sırasında bile bu işlere devam edildi. Yeni dönemde de bağışların Beltaş’lara geldiği ve buradan harcamalar yapıldığı bilgisi veriliyor. Hatta bu konularda birçok meclis üyesi meclise önerge verdi. Seçim öncesi kaçak yapılardan toplanan bağışlar nereye gidiyor, nelere kimler tarafından harcanıyor diye soruldu. Resmi kanallardan mı yoksa elden mi ödemeler yapıldığı da iddialar arasında yer aldı. Ancak cevap alınamadı. Başkan adaylarının bazılarının ise yapılan işlerde kendilerine çalıştıkları ifade edildi.

TARTIŞMALI OLAYLAR BİR HAYLİ FAZLA

Öte yandan, özellikle belediyenin reklam pano ihalesinin Beltaş’a kaydırılması da medyada konu edildi. Daha önceki yaklaşık 5-6 milyon liranın ödenmediği, ihalenin daha aşağı bir miktara Beltaş’a verildiği iddia edilen konular arasındaydı. Panoların kaybolması, yenilerinin takılması da anlaşılmaz bir gündem oluşturmuştu. Hatta bu durum Ankara’ya kadar uzanmıştı!.. Mecliste reklam panolarının belediyeden Beltaş’a verilmesi için kimlerin nasıl ısrarlı bir yol izlediği ortadadır. Canlı Meclis kayıtlarının izlenmesi ile bu net bir biçimde ortaya çıkacaktır. Ayrıca bazı siyasi isimlerin harcamalar dışında yıllarca hem meclis, hem de Beltaş’lardan maaşlar alarak, beslenmişlerdir.”

KAMU ZARARA MI UĞRATILDI ?..

Diğer tartışma konusu da Leventteki Benzin istasyonu ve çok uzun süreli sözleşme… Belediye mülklerinin de kiralarının indirilmesi de kamu zarara mı uğratıldı diye sosyal medyada tartışılan başka konulardan sadece bir kaçı!..

RIZA AKPOLAT BELTAŞ’LARA DA ACİL EL ATMALI

Diğer yandan; Beşiktaşlılar, mecliste temizlik yapan ve yeni bir sayfa açmak için adım atan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın Beltaş’larda da bu konuların üzerine giderek, yepyeni pırıl bir kadro kurması ve eskinin pasını kirini tozunu silerek, tertemiz bir sayfa açmasını bekliyor.

***

İlgili haberler

GÖREVDEN ALIN KAYYUM ATARIZ

FATURA ŞİŞİRİLMİŞ GÖREVDEN UZAKLAŞIN

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50827 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.