Gürsel Tekin: “Golan Tepeleri’nin geçerliliği yoktur”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Gürsel Tekin: "Golan Tepeleri'nin geçerliliği yoktur"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Golan Tepeleri kararının uluslararası geçerliliği olmadığını söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Trump yönetiminin tek taraflı aldığı bu karar İsrail’in işgalini meşru hale getiremez. Golan Tepeleri’nde kendi kanunlarını, yargısını ve idaresini uygulama kararı hükümsüzdür ve uluslararası hukuki geçerliliği yoktur” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ABD Başkanı Donald Trump’ın imzaladığı İsrail işgali altındaki Golan teperi için konuştu.

Tekin “İsrail’in yaşama hakkı kadar Filistin’in de yaşama hakkı vardır. İşgal, baskı ve zulüm politikaları sürdükçe gözyaşı ve acı da bitmeyecek. Bu inançla biz her zaman mazlum Filistin halkının yanında olacağız” dedi.

CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in açıklaması şöyle: BM Güvenlik Konseyi’nin 1981 yılında aldığı 497 sayılı kararda açıkça ne deniyor? ”İsrail’in işgal altındaki Golan Tepeleri’nde kendi kanunlarını, yargısını ve idaresini uygulama kararı hükümsüzdür ve uluslararası hukuki geçerliliği yoktur.”

Trump yönetiminin tek taraflı aldığı bu karar İsrail’in işgalini meşru hale getiremez. Uluslararası hukukun bu şekilde yok sayılmasını kınıyorum. Bu kararı tanımadığını bildiren AB ve BM yetkililerini de kutluyorum.

Bölgemizde ve dünyada barış ve huzur içinde yaşamanın yolu haksızlıklara, zulme ve adaletsizliğe karşı çıkmaktır. İsrail’in yaşama hakkı kadar Filistin’in de yaşama hakkı vardır. İşgal, baskı ve zulüm politikaları sürdükçe gözyaşı ve acı da bitmeyecek. Bu inançla biz her zaman mazlum Filistin halkının yanında olacağız, barış ve güvenlik içinde bir Ortadoğu için çalışacağız.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50480 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.