İstifa etti, televizyonda da suçladı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstifa etti, televizyonda da suçladı

Beşiktaş Gazetesi’nden alınan habere göre, Beşiktaş Eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar istifa dilekçesinde, ”CHP ve parti yönetimini suçlamıştı. Daha önce de bu konuda bir basın toplantısı düzenleyen Murat Hazinedar, İstifa sonrası A Habere konuştu ve suçlamalarını sürdürdü. Hazinedar’ın CHP ve Beşiktaş’taki yasal yıllarla mücadele ettiği, mahkemelerin sürdürdüğünü açıkladığı kaotik olarak nitelendirdiği grup ve yapılanma ile de ilgili geniş bilgi vermesi bekleniyor.

Basın toplantısı ile istifasını açıkladı

İçişleri Bakanlığınca görevden alınan Murat Hazinedar sonunda istifa etti ve istifa eder etmez A Haber’e konuştu. 
Hazinedar; gelinen süreçtan dolayı CHP’yi suçladı. FETÖ, yolsuzluk ve görevi görevi kötüye kullanma gibi suçlamalarla görevden alınan Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar, yazılı olarak yayınladığı basın açıklamasıyla istifasını kamuoyuna duyururken, açıklamasında da aynı sözleri kullandı.

Bana yapılan kumpası kınıyorum


Beşiktaş Eski Belediye Başkanı Hazinedar dilekçesinde, ”CHP yönetiminin, şahsıma parti içinden yapılan kumpasa karşı, başta Parti Genel Başkanı’nın bilgisi olmasına ve buna dair gereğini yapacağına ilişkin söz, tavır ve taahütlerine rağmen, bırakınız siyasi etiği, hak, hukuk, adalet duygusuna ve her türlü dürüstlük kuralına aykırı tutumunu kınıyorum” dedi.

Çifte standart yapıldı


Murat Hazinedar daha önce yaptığı basın açıklamasında ise; Kemal Kılıçdaroğlunu süreç dışında bırakarak, yöneticiler ve bazı milletvekillerini hedef alan açıklamalarnda bulunmuş ve ağır bir dille kendisini disipline verenleri eleştirmişti. Kendisi gibi İçişleri Bakanlığnca görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin tekrar aday yapılması kendisini ise yapılmamasını çifte standart olarak öne sürmüştü. Murat Hazinedar yaptığı basın toplantısında; Beşiktaş’taki CHP’liler arasında da büyük bir hizipleşme olduğunu, bir kaç grubun bulunduğunu ve CHP’yi sosyal medyada yıprattıklarını, bunların bir kaçının partiden atılmış olduğunu ancak yıllardır kemikleşmiş bir grubun çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini belirtmişti.

Suçlamalarını sürdürdüİstifa eden Hazinedar istifa dilekçesinde ve katıldığı televizyon programında daha sonra özetle şunları söyledi:
”CHP’nin içindeki sorunlu siyaset anlayışına karşı yılmaz bir şekilde yıllarca mücadele ettim. Aynı mücadeleyi bu sefer, parti içinde değil dışında, halkın yararına gerçekleştirmek için 2013’te davet üzerine CHP’ye üye olurken umutlarım milletimiz adına yeniden yeşermişti”


Hazinedar, 4 Ocak 2018’de İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılmıştı.


Murat Hazinedar’ın önümüzdeki süreçle ilgli daha birçok açıklama yapması ve bilgi vermesi bekleniyor. (Beşiktaş Gazetesi)

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50434 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.