Sahte ‘tacizci’ belgesinin ucu Besiktaş’a ve yine muhbir hesaplara dayandı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

CHP yönetimi, Beşiktaş’a aday olan Rıza Akpolat’la ilgili servis edilen ‘tacizci’ belgesinin peşini bırakmadı. Belgenin, eski ilçe başkanlarından Sebahattin Öztürk’ün ofisindeki bilgisayardan yayıldığı belirlendi.

Ercan ÖZTÜRK imzalı haber şöyle:
Beşiktaş Belediyesi başkan adayı Rıza Akpolat’la ilgili ‘sekreteri taciz ettiğine’ dair sahte polis tutanağını kimin yaydığı ortaya çıktı. Durumdan haberdar olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan Toprak’a “Bu işi temizleyin” talimatı verdi. Kartal ve Beşiktaş adaylarını belirlemesinde rol oynayan Toprak önce Akpolat’la görüştü ardından da emniyet ve savcılıktan belgeyi sorgulattı.

EMNİYET: BELGE SAHTE

Hem emniyet hem de savcılıktan “Böyle bir belge yok” yanıtını alan Toprak, internete sızdırılan sahte belgenin nereden yayıldığını bulmak için CHP’nin bilişim uzmanlarıyla sabaha kadar mesai yaptı. Belgenin ucu Beşiktaş eski ilçe başkanı Sebahattin Öztürk’ün ofisine çıktı. Bahçelievler’den bir partili kadın, Öztürk’e yakınlığıyla bilinen H.K.’ye “Rıza Akpolat 2012 yılında partinin ilçe sekreterini taciz etti. Bu davadan yargılandı” iddiasında bulundu.

HESAPLARDAN YAYILDI

Ardından nerede ve kimler tarafından hazırlandığı hala gizemini koruyan bir belge ortaya atıldı. Mağdurun ismi, ifadeyi alan polis memurlarının ismi kapatılarak servis edildi. Belgenin ortalığa yayılması için sahte facebook ve twitter hesapları açıldı. Belge “CHP kulisleri” “Bilge Sol Yumruk” gibi hesaplardan paylaşıldı. Bazı aday adayları da kendisine yakın gördüğü gazetecilere WhatsApp’tan bu belgeyi gönderdi. CHP’yi sarsan bu sahte belgeyle ilgili dava ve disiplin süreci ise 31 Mart seçimleri sonrasına bırakıldı.

BEŞİKTAŞ’TA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE BİLİNDİK MUHBİR SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN HABER SİTELERİNE SERVİSLER YAPILIYOR

Bu haberin ardından bir araştırma başladı ve aynı haberin OdaTv tarafından da yayıldığını ortaya çıkardı. Gözler yine Akşam Gazetesinde de yazıldığı gibi bilgesolyumruk üzerine çevrildi. Birçok haberin de amaç doğrultusunda bilgesolyumruk denilen sahte hesaptan haber sitelerine servis edildiği de belirtildi. Bu sahte adın Ayfer Atay döneminden ve CHP ilçe örgütünde eski yönetici olan halen de CHP içinden ve halen faal bir partili olan Atilla Aksel ile ilişkisi olabileceği ve de bir ekipçe yönetildiği vurgulandı. Hatta bir partili ile sosyal medya üzerinden yaptığı atışmada bunun açıkça belirtildiği ancak bu güne kadar ilgili isimden bir cevap çıkmadığı da kaydedildi. Bu sahte hesabın yine eski partililerle sosyal medya üzerinden iş birliği yaptığı belediye içinden de bilgi ve belge almada mahir olduğu kaydedildi.

ÇIKAR İŞ BİRLİĞİ DAYANIŞMA İÇİNDELER

Bu kişinin zaman zaman Ali İzzet Oral adlı eski CHP’li hesapla da hareket ettiği birbirlerinin mesajlarını kendi hesaplarından duyurdukları ve rt işle beğeni yaptıkları ve açıkça destek verdikleri belirtiliyor.

DÜN KÜFÜR EDERLER BUGÜN SENİNLEYİZ ZATEN BİZ DESTEKLEDİK DERLER

Öte yandan bu sahte hesabın, partiden atılmış CHP’li bazı hesaplarla da ortak bir çalışma içinde hareket ettikleri ortaya çıktı. Bunların bir çoğunun Rıza Akpolat’a karşı olduğu kendi desteklediği adayların başkan olmasını istedikleri bu ve benzeri yolla algı operasyonları sürdürdükleri biliniyordu. Ancak Akpolat adının öne çıkmasıyla birçoğunun küfür ettikleri ve sosyal medyada yazmadıklarını bırakmadıkları başkan adaylarıyla şu sıralar çıkarları doğrultusunda yavaş yavaş hareket etmek zorunda kaldıkları da izleniyor. Seçimlerden sonra da Rıza Akpolat ve arkadaşlarına cephe alan bir çok eski hatta partiden atılmış sosyal medya da var olmaya çalışan kişilerin dönüş yapması ve çoluk çocuklarını işe, meclise ve belediye şirketine yerleştirmek ve rant sağlama açısından dün küfür ettikleri Rıza Akpolat’a bugün zaten seni destekledik diyerek kandıracaklarına her dönem olduğu gibi kesin gözle bakılıyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.