CHP toplantısı ve o gazeteciden zimmetçilere ağır cevap

Gazeteci İsmail Baştuğ CHP toplantısı, çirkin siyaset, ağır cevap
Gazeteci İsmail Baştuğ, CHP İstanbul’da konuştu.Mustafa Mercan,Mustafa Kantar adlı meclis üyelerinin sayıştay zimmet belgelerini ortaya çıkardı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gazetecilerle bir araya geldi. Kaftancıoğlu, daha çok yerel basının katıldığı toplantıda, yerel basının önemine değinerek; “Kent bilincini oluşturmak için çaba gösteriyoruz, bunu da birlikte yapabiliriz” dedi.
Geniş bir katılımın olduğu toplantıda, Canan Kaftancıoğlu’nun konuşmasının yanısıra basının temsilcileri de söz alarak birer konuşma yaptı.

Gazeteci İsmail Baştuğ önemli bir konuya parmak bastı
Beşiktaş Medya Grup Başkanı Gazeteci İsmail Baştuğ, Beşiktaş Gazetesi adına yaptığı konuşmada;
Ulusal basın ve yerel basın ayrımı olamayacağını, ulusal basında yıllarca görev yapmış insanların yerel basında bulunduğunu, gazeteci tanımının tek olduğunu belirtti.
Konuşmasında, yerel basının öncelikle kaynak sorununun çözülmesi gerektiğini vurgulayan gazeteci İsmail Baştuğ, basın ilan kurumunun durumuna değindi ve buradan belirli gazetelere kaynak yaratıldığına dikkat çekerek, belediyelerin kültür hizmetleri kapsamında kanunda yerel gazetelere katkı sağlamaya yönelik maddeleri olduğunu ve bunun düzenli olarak işletilmesi gerektiğini söyledi. Bunun içinde eşit davranılması ve belirli kriterler konulabileceği kaydetti.
Böylelikle bölgenin kültür hizmetine bağımsız bir anlayışla katkı ve ortak bir çalışmayla özgür, saydam bir iletişim sağlamasının önünün açılmasını gerektiğinin altı çizildi.
Bunun da CHP İstanbul İl Başkanlığının ön almasıyla CHP’li belediyeler kanalıyla yapılmasını istedi.
İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tüm soruları tek tek cevapladı ve yerel yönetimler, belediyelerin görevlerinden birininde yerel basının desteklenmesi olduğunun altını çizdi. İktidarın tüm basını kuşattığı böylesine bir ortamda, basının yaşaması için CHP’li belediyelerde bunu yapacaklarını ve yapmak zorunda olduklarını belirtti.

TÜM GAZETELERİN SORUNU AYNI!.. GERÇEK GAZETECİ VE SAHTEKARLARI AYIRT ETMEK ŞART!..

Toplantıda söz alan bir çok gazeteci de yerel basının sorunlarına, seçim gazeteleriyle gerçek gazetelerin karıştırılığına, özel günler, etkinlikler ve bayramlarda gazetelerin desteklenmediğine, kendileri hakkında alehte haber yazan gazetelerin dışlandığına dikkat çektiler.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere saygısızca davranın, horlayan, kötü davrananlara CHP olarak karşı olduklarını. bu kişilerle sonuna kadar mücadele etmeye hazır olduklarını söyledi.

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ’DAN AĞIR CEVAP
BELEDİYEDE BİRÇOK KİŞİ FETÖ, BAĞIŞ VE RÜŞVET İDDİALARINDAN ALINDI, SAYIŞTAY RAPORLARI ORTADA…
HEPSİNE ZİMMET ÇIKTI, GAZETECİYLE UĞRAŞIYORLAR

Öte yandan toplantının dışında aynı gün ve ertesi gün bir açıklama yapan gazeteci İsmail Baştuğ gazeteci olarak yapılan haber ve yorumlardan dolayı Beşiktaş Belediyesi’nde son 5 yıl içinde bir çok çirkin siyasetin yaşandığını açıkladı.
Kendilerinin yaşadığı bir olayı da paylaşan İsmail Baştuğ, belediye alehine yapılan her haber sonrası bir saldırı ve iftira ile karşılaştıklarını belirtti. 5 yıl önce küfür, hakaret ve gazete toplatma olaylarının yaşandığını ve mahkemelik olduklarını belirten gazeteci ismail Baştuğ, o zaman görev yapan Belediye Başkanı, yardımcıları ve bazı meclis üyeleri FETÖ, rüşvet, gibi olaylardan dolayı içişleri Bakanlığınca görevden alındığına dikkat çekti.

HABERLERİ BEĞENMEYİNCE GAZETECİYİ SUSTURMAK İÇİN BELDEN AŞAĞI VURMAYA KALKTILAR!..

Aradan geçen 5 yıl sonra yeni başkan vekili ve meçlis üyelerince yine aynı türden saldırılara maruz kaldıklarını söyledi.
İsmail Baştuğ; Beşiktaş Belediyesinde çok büyük olaylar yaşandığını, bu nedenle müfettiş raporlarında da tespit edildiği üzere tümüne zimmet çıkmış bu meclisten aday çıkmamalıdır şeklinde bir haber yaptıktan ve Beltaş’ta yaşananları ve sayıştay raporlarını yayınladıktan sonra yerel seçim öncesi aday belirleme çalışmaları sürerken bu olayların arttığına dikkat çekti.

Tüccar siyasiler gibi her işi kovalamıyoruz işimizi yapıyoruz

İsmail Baştuğ bu sefer de haklarında haber yapılan bazı CHP’li meclis üyelerinin Gazete Beşiktaş’ın basın ve yayıncılık alanında yaptığı ve herkes tarafından taktir gören yasal çalışmaları sanki yanlış bir iş varmış gibi meclisi kullanarak gündeme getirdiğini belirtti. Böylelikle küçük düşürme ve gazeteciliğin sorgulanmasının amaçlandığını belirten İsmail Baştuğ hayatlarında basın yayın dışında bir iş yapmadıklarını halde böyle bir durumla karşı karşıya bırakılmak istenmelerinin çirkin bir siyasi yaklaşım olduğunu, veremeyecekleri bir hesap olmadığını kaydetti. Ayrıca siyasiler gibi iş takibi, müteahhitlik, yapmadıklarını, eşlerini dostlarını akrabalarını işe yerleştirmediklerini, Beltaş ve belediyeden hakkı huzur ve üyelik maaşları almadıklarını, büfe ve otopark kapatarak, işgaliye ile adeta gasp ettikleri yerleri kiraya vererek köşeyi dönmediklerini de vurguladı. Bu güne kadarda gazeteci olarak sordukları bu sorulara kimsenin cevap vermediklerini kaydetti.

ALIN TERİ EMEĞİN KARŞILIĞI TEŞEKKÜR YERİNE İFTİRA OLDU!..

Gazeteci İsmail Baştuğ, bu konuda meclis üyeleri Mustafa Mercan ve Mustafa Kantar ile Beşiktaş Müzik Merkezi yöneticisi Safiye Taylan adlı meclis üyelerini emekleri ile çalışan gazeteciler olarak kınadıklarını belirttiler. Bu konunun daha sonra tarafımıza yanlış bir anlaşılma ve iletişim hatası olduğu belirtildi. Ayrıca tekrar meclise dahi gelmediği ve geri çekildiği vurgulandı.

HER TÜRLÜ ÇİRKİNLİĞE KARŞIN TEMİZ SİYASET İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Buna rağmen, bu konuyu kendilerine sormadan bu meclis üyelerinden aldıkları gibi aynen tek taraflı haber yapanlara tekzip göndererek yasal yollara başvurduklarını ve haber sitelerine Beşiktaş Belediyesi meclisine ve söz konusu üyelere yönelik belgeler zimmet sayıştay raporları videolar ile en ağır cevabı verdiklerini ve Beşiktaşta temiz siyaset için gazeteciler olarak bundan sonrada tüm çirkin siyaset belden aşağı çalışmalar engelleme ve iftiralara rağmen vereceklerini söyledi.

MUSTAFA MERCAN VE MUSTAFA KANTAR’IN İŞTEN SONRA EV OYUNU!..

Öte yandan yapılan araştırmalar neticesi Mustafa Mercan ve Mustafa Kantar adlı bu iki meclis üyesinin işten sonra evle de ilgilendiği ve haber ve yorumlarını beğenmedikleri gazeteci İsmail Baştuğ’un yasal olan evini yıkmak ve para cezası uygulatmak için de Beşiktaş Belediyesi’ndeki yetkili oldukları organlar kanalıyla bir dizi girişimde de bulunduğu ortaya çıktı. Meclisi kullanarak önerge şeklinde kayıttan geçirdikleri dilekçelerini Başkan vekili Tahir Doğaç’ın özel kalem müdürü Yaşariye Prenses Özhan’a verdikleri, Oradan da İmar müdürlüğün de ev de inşaat var gibi gözüküp gözükmediğini sordukları öğrenildi. Düzgün bürokratların evde inşaat olmadığı ve herşeyin yasal olouğunu belgeledikleri ve imza altına aldıkları ortaya çıktı. Böylelikle emellerine ulaşamayan ikilinin buna rağmen imar dosyasına bu yazışmaları koyduğu ve bu arada da ele ilgili projelerinde kayıp olduğu belirtiliyor. Bu ikilinin Beşiktaş Belediyesindeki meclis üyeliğinin yanısıra İstanbul Büyükşehirde üyelikleri olduğu, ayrıca içişleri Bakanlığının hazırladığı raporlarda adı geçen Beltaş Vakfından ayrılarak Beşiktaş Belediyesi iştiraki şirketi Beltaş A.Ş yönetim kurulu başkanlığı yapan Ayça Akpek’in de yönetim kurulu üyesi oldukları ve her yerden maaş aldıkları öğrenildi. Yasal yollar ile birlikte bilgi ve belgelerin toplanıldığı, geniş çaplı araştırmanın yapıldığı bildirildi.

***

DİĞER HABERLER:

 

İŞTE BEŞİKTAŞ GERÇEKLERİ… İŞBİRLİKÇİLER VE KARANLIK MEDYANIN TERS TEPEN ALGI OYUNLARI İÇİN TIKLA