Mahmut Övür’den yeni Beşiktaş kulisleri ortalığı karıştırdı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür yazısında yine önemli bilgilere yer verdi. Özellikle Beşiktaş için yazdıkları yine çok ses getirecek. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bile bir ilçe belediye başkanı için devreye giriyorsa pes artık!.. Kendisinin bir türlü siyaseti bırakamadığını biliyoruz da, Beşiktaş için gerçekten bu kulis haberi doğruysa, gerçekten ilginç…
İşte Mahmut Övür’ün yazısından bir bölüm…
Aynı şey İstanbul ve Ankara için de geçerli. Özellikle İstanbul’da İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilçe başkanları arasındaki gerilim dinmek bilmiyor.
Araya bu kez, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu da girmiş durumda. Kulislerde, “şunlar aday yapılmayacak” denilen isimlerin birçoğu tekrar aday olabilir. Örneğin aylardır aday gösterilmeyeceği söylenen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu… Nuhoğlu için İmamoğlu devrede ve ısrarla “olacak” dediği söyleniyor. Bu da bazılarının İstanbul hesaplarını altüst edecek gibi.
Ama en ilginç durum -ne hikmetse İstanbul Beşiktaş’ta yaşanıyor. Onlarca aday adayı var. Kadın aday yapılacak denildiği için de kadın aday sayısı bir hayli fazla. Parti tabanında iki isim öne çıkıyor; Bülent Tatar ve Sabahattin Öztürk. Beşiktaş’taki adaylık süreci aslında “CHP’de taban mı yoksa dışarıdaki güç odakları mı?” daha etkili olacak sorusuna da bir cevap olacak.
Çünkü kulislerde devreye giren çok ilginç isimlerden söz ediliyor. Daha önce Deniz Baykal ve Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman’dan söz etmiştim. Şimdi buna çok enteresan birkaç isim daha eklendi, ama ben en şaşırtıcı olanlarını yazacağım: İlki eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül. İnanamadım ama Gül’ün aday adayı Merve Topaloğlu için ricacı olduğunu bütün CHP’liler konuşuyor. Başka kelli felli işadamları, eski siyasetçiler hatta Mason Locası üstatları bile var.
Onlardan kulislerde en çok konuşulanı ise Bilgi Üniversitesi Rektörü ve “Büyük Üstad” Prof. Dr. Remzi Sanver… Denilenlere göre Sanver, yakını araştırmacı Gülfem Sanver için devrede. Hatta şaşırmayın sürpriz aday olacağı bile söyleniyor.
Bir ilçe belediye başkanlığı için bunca insan neden devreye girer doğrusu anlaşılır gibi değil. Bilen varsa anlatsın.

***

BAYKAL’IN CEVABI
Bu arada biraz geç de olsa Deniz Baykal’ın açıklamasına yer vermek istiyorum. Geçen hafta “Baykal’ın son mektubu” yazım üzerine Yılmaz Ateş aradı ve şunları söyledi: “Deniz Bey’in selamı var, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Beşiktaş adaylığı için herhangi bir mektup yazmış değil. Ama daha önceki yüz yüze görüşmede hem CHP geleneğine sahip çıkılmasıyla, hem de İsmail Ünal’la ilgili bazı önerileri oldu. Ancak bugünlerde ne görüşme oldu ne de bir mektup yazılması söz konusu.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.