AKTÜEL: KURBAN BAĞIŞLARINIZ CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLARA HAYAT VEREBİLİR

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

CEREBRAL PALSY
CEREBRAL PALSY

Kurban Bayramı’nda yapacağınız bağışla, Cerebral Palsy’li çocukların tedavisine destek olun. Bayramlar; paylaşmanın, sevincin ve mutluluğun en önemli zamanlarından biridir. Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve tedavilerine destek olan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı’nda herkesi Cerebral Palsy’li çocuklar için bağış yapmaya davet ediyor.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve tedavileri için destek toplamaya devam ediyor. Toplanan bağışlarla Cerebral Palsy’li çocuklara özel eğitim, rehabilitasyon, fizyoterapi ve erken müdahale desteği veriliyor.

Türkiye’de her 8 saatte bir Cerebral Palsy’li bir bebek dünyaya geliyor. Cerebral Palsy’li çocuklara destek olan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Kurban Bayramı’nda herkesi bağış yapmaya davet ediyor. Kurban Bayramı’nda Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve tedavilerine destek olmak isteyen herkes, 890 TL’lik kurban bağış bedelini tscv.org.tr adresinden Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na aktarabilirler.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Türkiye’de Cerebral Palsy (CP) konusunda en geniş hizmet yelpazesine sahip ilk ve tek kuruluştur. Vakıf; Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve hayata kazandırılmaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunup, çocuklarımız ve ailelerinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, sosyal hayatta daha fazla yer edinebilen bireyler olmaları için gayret etmektir. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35 bin 569 metrekare alan üzerinde; Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezi bulunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı; kurulduğu günden bugüne 25 bine yakın çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu.

Her 1000 Bebekten 4’ü Cerebral Palsy’li Doğuyor
Cerebral Palsy’li çocukların ve ailelerinin hayatları boyunca ihtiyaç duydukları özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine cevap vermek amacı ile kurulan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, eğitici, geliştirici, koruyucu, teşhis ve tedavi edici çeşitli destek hizmetleri sunuyor.

Dünyada 17 milyon kişide görülen Cerebral Palsy; duruşu ve hareketleri etkileyen, doğum öncesi, esnası ve sonrasında beynin hasar görmesi sonucunda oluşan fiziksel engellilik durumudur. Hareketleri etkileyen, kalıcı bir sorun olan Cerebral Palsy bebeğin 3 yaşına gelene kadar ki gelişimi esnasında oluşabiliyor. Türkiye’de her 8 saatte bir Cerebral Palsy’li bebek dünyaya geliyor.

Hareket bozukluğu ile birlikte görme, işitme, algılama sorunları ve epilepsi gibi farklı durumların da eşlik edebildiği Cerebral Palsy’li bireylerde yapılan araştırmalara göre; 4 çocuktan 1’i konuşamıyor, 3 çocuktan 1’i yürüyemiyor, 2 çocuktan 1’i zihinsel engelli, 4 çocuktan 1’inin epilepsisi olduğu gözlemleniyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.