Yeni bir soruşturma daha!..

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Milliyet Gazetesi’nde yayınlanan bir haber Beşiktaş gündemine bomba gibi düştü!..
İşte o haberin detayları…

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Murat Hazinedar’a bir şok daha!

Görevinden uzaklaştırılan Murat Hazinedar hakkında şimdi de hakkında kaçak yapı soruşturması başlatıldı.
Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Etiler’deki Neşe Erberk’e ait anaokuluna kaçak yapı izni verdiği için soruşturma açıldığı öğrenildi.
Neşe Erberk Murat Hazinedar öncesinde de Beşiktaş Cebeci Caddesinde bir yeri büyüterek kendi adına okul yaptırmış, evlerin ve konutların içinde bulunan bina emsallerinden oldukça büyük ve işyeri olmuş, dokuyu bozmuş, yoğunluk artmış, trafik tıkanmış, semt sakinleri bu konuda da şikayetlerde bulunmuştu.
Bu seferde benzer bir durum Murat Hazinedar zamanında meydaha geldi.
Milliyet gazetesinde çıkan haber aynen şöyle;

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a İçişleri Bakanlığı’ndan bir şok daha geldi. Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre müfettişler Hazinedar’ın, “Eski Avrupa Güzeli” Neşe Erberk’e ait anaokulunu izin belgesi almadan kaçak olarak inşa etmesine izin verip, bu yapıyı yıkmayarak suça göz yumduğunu tespit etti. Müfettişlerce tutulan rapor sonrası, eski Belediye Başkanı Hazinedar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihbar edildi. Miss Europe 1984 birincisi Avrupa Güzeli Neşe Erberk’in, Beşiktaş’ta bulunan anaokulunun konut alanında bulunup, bowling salonu olarak kullanılmasına rağmen hiçbir izin belgesi almadan okula dönüştürdüğü iddiasıyla yargılanması devam ederken, davayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ruhsatsız yapıya izin vererek kaçak okula göz yuman, dönemin Belediye Başkanı Murat Hazinedar soruşturulacak. Eski Avrupa Güzeli Neşe Erberk, Beşiktaş Etiler’deki bulunan Korukent Yapı’ya ait bir bina kiraladı. 2013’te bina içinde ve eklentilerinde inşaat işlemleri yaparak okula dönüştüren Erberk, 2015’te faaliyete geçirdiği okula kendi ismini verdi. Korukent A.Ş., yönetim kurulu başkanı Ozan Manav, söz konusu binanın okul olarak faaliyet yürütmesinin İmar Kanunu’na aykırı olduğunu iddia ederek savcılığa başvurdu.

‘GÖZ YUMARAK YIKTIRMADI’
Bina işgal bedelini Beşiktaş Belediyesi’ne ödediğini kaydeden Erberk’in Anaokulunun gerekli izinler alınmadan okula dönüştürülmesi işleminin ruhsatsız ve İmar Kanunu’na aykırı olduğu ortaya çıktı. Erberk’e “İmar kirliliğine neden olma” suçu kapsamında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bölge İdare Mahkemesi tarafından ruhsatsız ve İmar Kanunu’na aykırı olduğu ileri sürülen okul hakkında 1 Nisan günü yıkım kararı verildi. Fakat, 6 Kasım gününe kadar yıkım kararı gerçekleşmemişti. Olayla ilgili İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Başkan Yardımcıları ve belediye görevlilerinin, Neşe Erberk tarafından kaçak yapılan bu yapıya izin verdikleri, inşa edilen söz konusu yapıya göz yumarak yıktırmadıkları ileri sürüldü.

MÜFETTİŞ RAPORU SONRASI
Müfettişlerce, tutulan rapor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

 

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50517 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.