OTOMOBİL: Çevre dostu lastik!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Çevre dostu lastik

Çevreyi korumak adına lastik üreticileri dünyada bir ilke imza atıyor. Havanın kalitesini korumak için yeni bir tasarım yapan lastik üreticileri, Oxygene konsepti üzerinde çalıştılar. Bu lastik sayesinde lastiğin yan taraflarında yaşayan yosun içerme özelliği ile oksijen üretimi yapılabilecek.

Goodyear’ın Oxygene konsepti, Cenevre fuarında büyük yankı yaptı. Kentte yaşayan insanların çok fazla hava kirliliğine maruz kalması nedeniyle, çevreyi korumak için sıfır emisyona sahip elektrikli araçlar üzerinde çalışmalar hızlandı.

Otomobil sektörü yeni bir çağa adım atmaya hazırlanırken, lastik üreticileri de yeni projeler geliştiriyor. Goodyear’ın Oxygene konsepti ile havanın kalitesini iyileştirmeyi hedefliyor.

Lastiğin yan kısımlarının içinde yaşayan yosunlar ile lastiğin sırt deseni nemi ve yoldaki suyu absorbe ederek, fotosentez oluşumunu sağlıyor. Bu sayede oksijen, havaya aktarılıyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.