TURİZM: ‘İtibarımızı geri alacağız’

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Emin Çakmak
Emin Çakmak

Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, ‘Genel kurulları kayyum nezaretinde değil, özgür iradeyle yapmak istiyoruz. Türsab’ı hepimiz yöneteceğiz’ dedi. Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak , Anadolu’da 43 noktada düzenlediği “Ortak Akıl” toplantılarına kar yağışı nedeniyle ara vererek İstanbul’da Asya ve Avrupa yakasında seyahat acenteleriyle yaptığı buluşmalarda “Tek hedefimiz Türsab’a hak ettiği itibarını yeniden kazandırmaktır. Artık, genel kurulları kayyum nezaretinde değil, özgür iradeyle yapmak istiyoruz. Türsab’ı hepimiz yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’DA ‘ORTAK AKIL’ TOPLANTILARI
Emin Çakmak Ramada Plaza Ataköy Hotel’de Bakırköy acenteleriyle, Kaya Hotel Beylikdüzü’nde Beylikdüzü acenteleriyle, Elite World Sefaköy’de Avcılar acenteleriyle, Elite World Taksim’de Beyoğlu acenteleri, Dedeman Bostancı Otel’de Ataşehir, Kalamış, Kadıköy, Akgün Hotel’de Topkapı bölgesi acenteleri ile bir araya geldi.Toplantılarda Türsab Hepimizin diyerek yola çıktığını belirten Emin Çakmak şöyle konuştu: “Emin Çakmak Türsab kongresinin neresinde olacak ve neden aday oldu, olmakta geç kaldı? diye soruluyor. Öncelikli olarak 2013 yılından bu yana muhalefetin tek adayı olan Emin Çakmak için ‘neden aday oldu’ diye soranlara ‘Siz nereden çıktınız? Emin Çakmak tek aday olarak muhalefette hep vardı. Aday olmak her zaman onun hakkıdır’ denilmelidir. Muhalefeti temsil ederek Türsab başkan adayı olduğumuz kongrelerde muhalefetin çeşitli oyunlarıyla acentelerin çoğunluk oylarına rağmen başkanlığı ve yönetimi kıl payı kaçırdığımızı herkes biliyor.

ŞEFFAF BİR TÜRSAB YÖNETİMİ BEKLİYORLAR
Biz diğer adaylardan olaan muhalefette uzlaşma bekledik. Fakat beklentilerimiz boşa çıktı. Biz başta olmak üzere tüm acenteleri aldattılar ve hala listelerine açıklamayarak aldatmaya devam ediyorlar. Acenteler seçecekleri insanların kimler olduğunu, ne iş yaptıklarını, daha önceki başarıları nelerdir bilmek isterler. İnsanlar evlenirken bile en az üç ay nişanlılık süesi geçirirler. Seçimler öncesi listeler askıya çıkarılır. İtiraz eden veya beğenmeyenler itiraz eder. Son gün dayatma listeler tatamiyle monarşinin işaretidir. Bu ise mevcut yönetimin yıllardır dayattığı geleneğin devam ettiğinin göstergesidir. Biz listemizi açıkladık ve şeffaf olacağımızı gösterdik. Acenteler Türsab’ı yönetecek kişilerin kapalı kapılar arkasında oluşturulmasını istemiyorlar. Şeffaf bir Türsab yönetimi bekliyorlar. Çünkü artık yoruldular. Tahammül güçleri kalmadı.

ESKİYE SON VERİP TÜRSAB’A YENİ BİR KİMLİK KAZANDIRACAĞIZ
Son kongrede ne olduğu hala belli olmayan yönetimdeki adayların görevlerinden istifa ederek aday olması ve oyları bölmesiyle ile başkanlığı kıl payı kaçırdık. Mevcut yönetimden ayrılıp aday olan arkadaşlar görev yaptıkları sure içinde ne yaptılar ki bundan sonda yapacaklar diye sormak lazım. Biz Türsab hepimizin ekibi olarak yepyeni bir kadroyla, Türsab’a yeni bir kimlik ve yeni anlayış ve yeni bir yüz kazandırarak aentelerin menfaatine çalışan bir düzen getirmek istiyoruz. Mevcut yönetimin ve adaylığını açıklayan monarşik anlayışını yıkmak, tek adamlığı bitirerek ‘biz’ anlayışını getirmek istiyoruz. Biz Ankara’da göreve talip olan 30 kişilik listemizi açıkladık. Ancak aday olanlar hala tek adamlık, monarşı peşindeler ve listelerini açıklamadılar.

TURİZM TEK ÇATI ALTINDA BULUŞTURACAĞIZ
Biz çok konuşmuyoruz ve hedefimiz olan sektördeki tüm paydaşların işlerine bir zamanlar sevgi ve heyecanla sarıldıkları turizm sektörünü yeniden eski günlerine kavuşturmaktır. Ondan sona ise hep birlikte güçlenerek turizm sektörünün tüm paydaşlarını bir çatı altında birleştirmektir.Türsab’ı turizm sektörünün projelerin ve paydaşların çıkarlarını koruycu çalışmalar yapan sivil toplum kuruluş yapmaktır. Türsab’ın vafını ve şirketlerini zarar eden değil, kar getiren ve acentelerin önünü açan paylaşımcı, turizmi ileriye taşıyacak prıjeleri finance edecek bir hale getirmeliyiz.Biz, Türsab hepimizin ekibi olarak Türsab’ın borçlarından korkmuyoruz. Borç kazanarak ödenir. Geçmiş yönetim borç yapmış öderiz. Ama borcu haksız bir şekilde yapmışsa hesabını elbet sorarız. Çünkü bizi göreve çağıran acentelerin beklentileri böyle…. Biz Anadolu’nun sesini dinledik ve aday olduk. Artık Türsab’ı 81 ilin acenteleriyle ve onların istekleri doğrultusunda birlikte yöneteceğiz.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

YOUTUBE ABONE OL!.. CANLI YAYIN TEKRARLARI DİNLE

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50708 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.