BEŞİKTAŞ: Gürsel Tekin konuştu!

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar’ın görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarına yanıt verdi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Sayın Erdoğan su kaçağı var demiş. Ne su kaçağı; Ülkenin her yerinden lağım akıyor” dedi. Belediye Başkanları’nın müfettiş raporları ya da hukuki deliller temel alınarak değli, “fısıltı ve dedikodular üzerine” görevden alınmaya başlandığına da dikkat çeken Tekin, “Türkiye’de Anayasa, yasalar askıya alınmış, dedikodu ile iş yapılır olmuş” diye konuştu.

Tekin, Sözcü’ye yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Sayın Erdoğan belediyelerdeki görevden almalarla ilgili olarak ‘su kaçağından’ bahsetmiş. Kendisine söylüyorum; su kaçağı yok, tüm ülkede lağım akıyor. Bütün ihalelere, bütün imar uygulamalarına bakın. Bunlar konusunda hiçbir şey yapmadığınız, sadece ‘İstanbul’a ihanet edildi’ cümlesiyle geçiştirmeye kalktınız. Siz önce, İstanbul halkı trafik işkencesi çekerken, beş ayrı metro ihalesinin hangi gerekçeyle iptal edildiğini açıklayın. O iptal edilen ihaleler yüzünden, İstanbul halkı almadığı hizmetten, firmalara ceza parası olarak yüzde 10 ödeyecek. Önce bunun hesabını verin. Bunun adı lağım patlağı değil de nedir?”

“YOKSULLUĞUN NEDENİ YOLSUZLUKLAR”
AKP hükümetinin yolsuzluklarla mücadele etmeyip, siyasi hesaplar peşinde koştuğunu savunan Tekin, “Eğer bu ülkede gerçekten yolsuzlukla hesaplaşmazsanız, ne yazık ki yoksulluktan kurtulamazsınız. Şu anda Türkiye’nin yaşadığı yoksulluğun tek sebebi yolsuzluklardır. Bunun da sorumlusu mevcut AKP iktidarıdır” diye konuştu.

“RANT HARİTASINA BAKIN, LAĞIMI GÖRÜN…”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “İstanbul rant haritasını” gönderdiğini de vurgulayan CHP’li Tekin şöyle dedi; “Sayın Erdoğan’a tekrar hatırlatmak istiyorum. Kendisine göndermiş olduğum İstanbul rant haritasına bakınca, lağım patlağını görecektir. Bu lağıma iktidar partisi tarafından FETÖ’ye peşkes çekilen yüzlerce arsa da dahildir. Hukukun işlemediği yerde, sadece onun bunun lafı ile Belediye Başkanları görevden alınıyorsa, bizim en büyük güvencemiz olan Anayasa da, yasalarımız da askıya alınmış demektir. Belediye Başkanlarının alınması için hiçbir hukuki dayanak bulamayınca, dedikodular üzerine görevden almalar başladı. Sayın Erdoğan, müfettişleri değil, kendisine gelen işadamlarını referans alıyorsa, bu hukuk devletine yakışmaz.”

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.