Paylaşımları açıkladılar!.. Yön Gazetesi’ndeki bu haber doğru mu ?..

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP YOUTUBE CHANNEL

Yön Gazetesi’nde çıkan bir haber ve paylaşımlar Beşiktaş başta olmak üzere siyasi çevrelerini adeta karıştırdı!..
18/11/2017 tarihinde çıkan bir haber İYİ Parti ve Beşiktaş’ta tartışılmaya başlandı. Yazılanlarla ilgili bir açıklama yapılmaması ayrıca kafalarda bir soru işareti bıraktı!..
İşte Yön Gazetesi’nde Daha önce MHP’de ilçe başkanlığı yapan sonra da, İYİ Parti ye geçen Tuncay Buruşuk ile ilgili haber ve paylaşımlar…

YANLIŞ İSİM İDDİASI…

Türkiye’de İYİ Partiyi herkes takibe aldı. Acaba İYİ mi gidiyor, yoksa kötü mü gidiyor? İl ve İlçelerde görevlendirilen kişiler vatandaşlar tarafından takibe alınıyor. Yani bu ülkede şu anda siyasi bir boşluğu kaliteli siyasetçilerle doldurmaya çalışan İYİ Parti bazı yerlerde yanlış kişilerle adım atması tepkilere neden olmaya başladı. İşte bu konuda gazetemize ulaşan bazı istihbari bilgiler doğrultusunda İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde görevlendirilen MHP’nin eski ilçe başkanı Tuncay Buruşuk görevlendirildi. Tuncay Buruşuk’un İsmailağa cemaati ile birlikte Cübbeli Ahmet yanlısı olması İYİ Partiye İYİ gelmez şeklinde eleştirilere neden oluyor.

İSMAİL AĞA CEMAATİ VE CÜPHELİ PAYLAŞIMLARINI AÇIKLADILAR

Bir çok il ve ilçelerde MHP’den istifa ederek İYİ Partiye geçenlere Beşiktaş ilçesi de dahil oldu. Beşiktaş’ta İYİ Parti Müstakbel İlçe Başkanının İsmailağa Cemaati ile görüntüleri kafa karıştırdı.
Beşiktaş Modern, laik, liberal ve sosyal görüşlü Atatürkçü insanların yaşadığı Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye’de en yüksek oyu aldığı bir ilçe.
Bu yapısından dolayı Bütün partiler seçmene şirin gözükmek için Atatürkçü ve modern hayat biçimini benimseyen kişileri ilçe başkanı ve yöneticisi yapıyorlar.
Hatta AKP‘ nin 10 kasımda üyelerini Anıtkabire götürdüğü iki ilçeden biri Beşiktaş ilçesi.
Hal böyleyken Meral Akşener’in Atatürk’e vurgu yaparak kurmuş olduğu İYİ partinin Beşiktaş İlçe Başkanlığına getirileceğine kesin gözüyle bakılan Eski MHP ilçe başkanı Tuncay Buruşuk’un İsmailağa Cemaat üyeleri ile görüntüleri ortaya çıktı.
Facebookta Tuncay Buruşuk’un kendi sayfasından paylaştığı Mahmut Efendi hazretlerinin bahçesinde iftar üst yazısı ve Cemaat üyeleri ile iftar resmi çok manidar.
Yine Tuncay Buruşuk sayfasında “Çok şükür Cübbeli Ahmet hocamız tahliye oldu” diyor.
Beşiktaş gibi bir ilçeye bu başkan hiç ama hiç İYİ olmadı Sayın Akşener.
Bir kez daha düşünmenizde fayda var…
Yön Gazetesinde yayınlanan haber böyle!..

MHP BEŞİKTAŞ İLÇE TEŞKİLATINI KAPATMIŞTI

Bilindiği gibi bazı medya organlarında da aşağıdaki haberler çıkmıştı:
MHP’de 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan Olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken, MHP Genel Merkezi’nin Kurultay isteyen teşkilatları kapatmıştı. Bunlardan biri de Beşiktaş ilçe teşkilatı olmuştu. 19 Haziran’da düzenlenen Olağanüstü Tüzük Kurultayına katılan isimlerden olan MHP Beşiktaş İlçe Başkanı Tuncay Buruşuk yayınladığı basın açıklamasıyla İlçe Teşkilatının MHP Genel Merkezi tarafından kapatıldığını duyurmuştu. Açıklamasında teşkilatın kapatılma sebebinin “MHP’nin daha iyi bir geleceğe taşınması konusunda irade beyanında bulunmak” olduğunun altını çizmiş, “Semt Bizim, Ülkücülük Bizim” ifadeleriyle tepkisini dile getirirken bundan sonra da partisine hizmet etmeye devam edeceğini belirtmişti. Ancak daha sonra İYİ Parti’ye geçmişti.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP YAYINLARI – RADYO BEŞİKTAŞ CANLI

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP – FOTO HABER

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP – BEŞİKTAŞ WEB TV

Gazete Beşiktaş hakkında 50243 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*