MAGAZİN: Neverland malikanesi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Michael Jackson
Michael Jackson

Neverland adıyla bilinen Michael Jackson’ın evi ünlü şarkıcıya 1988 yılından beri ev sahipliği yapıyordu. Ne yazık ki 25 Haziran 2009 tarihinde tüm dünyanın bir helikopter kamerasından izlediği son yolculuğuna da Jackson, yine kendine kurduğu bu hayal dünyasından çıkmış oldu. Peter Pan’in hikayesini hatırlar mısınız? Neverland yani “var olmayan ülke” adlı minik adada hayaller kurarak, peri arkadaşı Tinker Bell ile yaşayan ve aslında hiç büyümeyen bir çocuktur Peter Pan. Dünyada pek çok insanı etkileyen bu masal, pop dünyasının hiç büyümeyen çocuğu Michael Jackson için de herhalde çok daha büyük bir anlam ifade ediyordu.

Michael Jackson ile bütünleşen Neverland malikanesi
Kaliforniya’nın Santa Barbara bölgesinde bulunan ve 1214 hektar alana yayılmış bulunan Michael Jackson’ın evi Neverland çiftliği, en yakın yerleşim yerine sadece 8 km uzaklıkta bulunuyor. 1988 yılında Michael Jackson tarafından 19.5 milyon dolara satın alınan ünlü çiftlik tekrar dekore edilerek içine oyun alanları, heykeller, lunapark ve bir de hayvanat bahçesi yaptırılıyor. Sanatçıya toplamda 35 milyon dolara mal olan çiftliğin lunaparkında buharlı tren, dönme dolap, atlı karınca, korsan gemisi, gondol ve ahtapot gibi çocukların bayılacağı oyuncaklar bulunuyor. Çiftlikte ayrıca 50 kişilik bir sinema salonu, 2 yapay göl, bir tren istasyonu da bulunuyor.

Michael Jackson’ın evi ya da Neverland
Bugün Sycamore Çiftliği olarak anılan Neverland’de artık hayvanat bahçesinde yer alan egzotik hayvanlar ve lunapark bulunmuyor. Sanatçının finansal sorunlarla boğuşmadan önce 2003 yılına kadar 15 yıl yaşadığı Neverland, ölümünden sonra Elvis Presley’in evi Graceland gibi bir müze haline getirilmek istense de bu çalışma başarılı olamıyor. Neverland, Sotheby’s tarafından 100 milyon dolara satışa çıkartılıyor. İstenilen rakama bir türlü satılamayan muhteşem malikane şu anda 67 milyon dolara satışta bulunuyor. Ancak evi satın almak için görmek isteyenler, özel bir güvenlik sisteminden geçiriliyor.

Neverland, gerçek bir hayal dünyası
Michael Jackson’ın 12.500 metrekare alana yayılan çiftlik evinde 3.700 metrekarelik havuz dikkat çekiyor. 6 odalı ana malikenin yanında çocukların aileleri ile birlikte kalması için 2 adet konuk evi de yer alıyor. Basketbol sahası, tenis kortları, barbekü alanının yanı sıra sanatçının kendisi için özel olarak tasarladığı bir de dans stüdyosu bulunuyor. 2006 yılından beri kapalı olan çiftliği satın alacak yeni sahibinin ne amaçla kullanacağı ise Michael Jackson’un tüm hayranları tarafından merakla bekleniyor.

MİLLİYET EMLAK

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.