BEŞİKTAŞ: CHP Beşiktaş ilçe seçimlerinin perde arkası

Oda tv CHP Beşiktaş’taki ilçe başkanı seçimlerine dair yapılan protestonun perde arkasını yazdı.
Olayların perde arkasından neler çıktı neler?..
İşte haber…

O eylemin altından ne çıktı
CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Öztürk: “Asılsız iddialarla eylem yapanlar üye yolsuzluğunun mimarlarıdır, burs vaadiyle gençleri sahteciliğe teşvik edenlerdir”
Geçen hafta CHP Beşiktaş İlçe Örgütü binası önünde toplanan bir grup, ilçe yöneticileri tarafından her türlü haksız muameleye maruz kaldıklarını ve CHP Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Seçkin Aybar’ın darp edildiğini iddia ederek eylem yapmıştı.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, iddiaların asılsız olduğunu belirterek; “Habere konu olup, basın açıklaması yapan şahsın diğer ilçelerden nakillerle Beşiktaş’ta bulunmuş hayali adreslere gerçekleştirilen üye yolsuzluğunun mimarlarından olduğu, kamu imkânlarını kullanarak burs vaadiyle genç insanları sahteciliğe teşvik ettiği, parti içi seçimlere hile karıştırma gayreti, hem kendisinin yazışmalarıyla hem de olaydan bihaber genç insanların beyanlarıyla tespit edilmiştir” dedi.
Konunun İstanbul İl Başkanlığına intikal ettiğini ve disiplin sürecinin başlatıldığını vurgulayan Öztürk, “Ülkenin geldiği noktanın müsebbibi olan bu organize olmuş yolsuzluk manzumesinin devleti, cumhuriyeti kuran, demokrasiyi tesis edip bugünlere gelmesinde en büyük payı olan partimize sirayet etmesine sessiz ve ilgisiz kalmamız beklenemez. Partinin geleceğe gençlerle yürüyeceği açıktır ve bu gençleri ‘Yasaksız Türkiye’ idealinde buluşturmak başlıca görevimizdir. Siyasi iktidarın meydana getirdiği ahlaki erozyonun toplumsal uzantılarıyla mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“FIRSATÇILIK RANTİYECİLİK VE HUKUKSUZLUK VİRÜSLERİNİN BULUŞMASINA İZİN VEREMEZDİK”

CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, şöyle devam etti:
“Siyaset kurumunun gerek yasal boşluklar sebebiyle gerekse de darbelerle inkıtaya uğratılan demokratik mücadelenin kurumsallaşamamasından ötürü ülkenin içerisinde bulunduğu karanlık günlerin farkındayız.
Bizler ülkenin içerisinde olduğu durumun sebebi olarak gördüğümüz fırsatçılık, rantiyecilik ve hukuksuzluk virüslerinin şüphesiz ki laik cumhuriyetin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne bulaşmasına izin veremezdik.

“KONGRE ÖNCESİ 700 CİVARI SAHTE ÜYE YAPILDI”

Kamuoyunca bilindiği üzere partimiz olağan kongreler sürecine girmiştir. Bu noktada Beşiktaş İlçe Başkanlığımıza ulaşan üye askı listesi incelendiğinde ilçemizde daha önce bulunmayan, semtlerinde tanınmayan, parti çalışmalarında görülmemiş ve iletişim bilgileri dahi olmayan 700 civarında yeni üyenin eklendiği tespit edilmiştir.
Söz konusu durum incelendiğinde, bahsi geçen üyelerin toplu olarak onarlı, sekizerli biçimde banka şubelerine, holding merkez binalarına, boş arazilere, otellere, metruk binalara, iş yerlerine yapıldığı görülmüş ve ilgili tespit fotoğraflar ile birlikte başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK üyelerinin bilgisine sunulmuştur.
Yüz yılın en anlamlı adalet çağrısını yapan ve Türkiye’deki hukuksuzluğa karşı direnişin sembolü olmuş Genel Başkanımız parti içerisine sirayet etmiş bu etik dışı ve hukuksuz olayın tam tespiti için MYK kararıyla ilçe başkanlığımıza süre vermiştir. Bu süre zarfında kanun gereği sahte üyelik gerçekleşen adreslere emniyet tespiti yapılmış, kolluk kuvvetlerinin tutanakları nüfus müdürlüğünde işleme alınmış, nüfus müdürlüğünün cevap yazıları ile birlikte tespitlerin yasal dayanakları MYK gündemine getirilmiştir.
Partimiz içerisine nüfuz etmeye çalışan sahtecilik virüsünden Genel Merkez, İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş İlçe Başkanlığı’nın koordineli çalışmasıyla bir kez daha kurtulmuştur.
Bizler ülkenin bu durumunda mücadele zeminimizi AKP’nin doldurduğu alanlara taşıma gayretindeyken, mesaimizi bu tür bir yolsuzlukla meşgul etmiş kişiler tespit edilmiştir ve haklarında gerekli disiplin işlemi başlatılmıştır.”

Kaynak:
Odatv.com