SPOR: Kartallardan Çin Milli Günü kutlaması

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

BEŞİKTAŞ ÇİN
BEŞİKTAŞ ÇİN

Çin’e açılım yapan Beşiktaş, 1 Ekim tarihinde kutlanan Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’ne özel etkinlikler gerçekleştirdi. Dünyada 100 milyon Beşiktaş taraftarı hedefi ile bu yaz Çin’e bir seyahat gerçekleştiren ve bir özel maç yapan Beşiktaş, Çin ile başlattığı globalleşme projesine hız kesmeden devam ediyor.

Beşiktaş, Çin Milli Günü’ne özel olarak Trabzonspor maçında Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang ve beraberindeki Çin heyetini Vodafone Park’ta ağırladı.

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, As Başkan Deniz Atalay, Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, Pazarlama, Sponsorluklar, Dernekler ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse ile Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, Çin heyeti ile bir araya geldi.

Beşiktaş Müzesi’ni gezen Çin heyetine, Çin Halk Cumhuriyeti’nin 68. ulusal günü anısına bir plaket takdim edildi.

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, plaket takdimi ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kulübümüzün dünyaya açılma politikası var. Çin’de oldukça büyük bir ilgi gördük. Bugün Çin Halk Cumhuriyeti için çok özel bir gün. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang ve beraberindekileri bugün Vodafone Park’ta ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Çin halkının bu özel gününü kutluyoruz. Beşiktaş’ı futbolumuzla ve efendiliğimizle Çin halkına sevdireceğiz.”

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang, Çin Milli Günü’nde Beşiktaş’ın düzenlediği etkinlikte yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:

“Beşiktaş, bizimle birlikte milli günümüzü kutluyor. Türk halkı, Çin halkına çok dostça davranıyor. Çin ile Türkiye arasındaki dostluk çok uzun geçmişe dayanıyor. Beşiktaş’ta birçok önemli oyuncu var. Beşiktaşlı futbolcuların hepsini beğeniyorum.”

Daha sonra Çin heyeti Vodafone Park’ı gezdi ve Beşiktaş – Trabzonspor maçı için özel bir locaya geçti.

Hedef 100 Milyon Taraftar

Beşiktaş, Trabzonspor maçında hem yıldız futbolcuları aracılığıyla, hem de stat içi reklam alanları ile Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’nü kutladı.

Beşiktaş’ın yıldız oyuncuları, çektikleri videolar ile Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’nü kutlarken, bu videolar maç öncesinde skor tabelasından yayınlandı.

Stat içerisindeki LED ekranlar aracılığıyla da Çince ve İngilizce olarak Çin Milli Günü kutlandı.

Fikret Orman: Hedefimiz dünyada 100 milyon taraftara sahip olmak

Beşiktaş’ı global bir marka haline getirmek istediklerini yineleyen Başkan Fikret Orman, “Bu hedefimiz doğrultusunda en önemli adımı atarak Çin’e gitmiş ve globalleşme projemizi burada başlatmıştık. Şimdi de bu proje kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’ne özel olarak kutlama organizasyonu planladık. Onlar için değeri çok büyük olan bu günü Vodafone Park’ta da coşkuyla kutlayacağız. Beşiktaş JK olarak hedefimiz tüm dünyadan 100 milyon taraftara sahip olmak. Uzak Doğu pazarında attığımız bu adımlar, Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik, sosyal ve sportif işbirliklerine de katkı sağlayacaktır. Beşiktaş JK olarak vizyoner bir bakış açısıyla buradaki gelişmeleri her zaman yakından takip edeceğiz” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ JK

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.