TURİZM: Dev yatırım

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Bodrum Yalıkavak’ta 2 milyarlık yatırım planı hayata geçirildi.
Bodrum Yalıkavak’ta 2 milyarlık yatırım planı hayata geçirildi.

Bodrum Yalıkavak’ta 2 milyarlık yatırım planı hayata geçirildi. GAYRİMENKUL şirketi Varyap, Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçirdiği Varyap Yalıkavak Residences, Hotel & Beach projesinin otel bölümü için dünyanın prestijli otel zincirlerinden Hyatt Centric ile anlaşmaya vardı.

Varyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Erdinç Varlıbaş ile Hyatt International EAME Bölgesi İş Geliştirme ve Gayrimenkulden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Penev, Access Otelcilik ve Turizm Yatırım Danışmanlığı Başkanı Haluk Özdoğan’ın katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Projeleri hakkında bilgi veren Varyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç Varlıbaş, “77 oda olacak şekilde planlanan otelin, kendine ait bir de plajı olacak. Her odasında sonsuz deniz manzarası sunacak otelde, 1+1 ve 4+1 olmak kaydıyla 62 özel rezidans yer alacak. 2016 Ekim ayı ile başlayan inşaat çalışmasının bugünlerde yüzde 40’ı tamamlandı. Hedefimiz 2019 yazı ile otel ve plajı ile aynı anda hizmete almak. 62 adet rezidansın 14 adetlik kısmı satıldı.

Yalıkavak projemiz toplamda 120 milyon Euro ’ya mal oldu” dedi. İstanbul, İzmir ve Bodrum’da konut faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceklerini belirten Varlıbaş, “Kurtköy’de 750, İzmir’de 350 konutluk projelerimiz olacak. Bodrum’da iki tane konut projesi daha yapacağız ve son olarak Atina’da 200 konutluk bir başka projenin de hazırlıklarını yürütüyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde Kurtköy, İzmir ve Bodrum projelerinin de devreye alınmasıyla yurtiçi toplam yatırım tutarımız 2 milyar TL’yi, yurtdışı yatırım tutarımız ise 250 milyon Euro’yu bulacak” dedi.

HÜRRİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51123 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.