EMLAK: İstanbul’da konut almanın altın kuralları

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstanbul
İstanbul

İstanbul’da hem merkezde oturmak, hem de şehrin gürültüsünden uzak olmak mı istiyorsunuz? Sürekli olan dinamik yapısıyla dikkat çeken İstanbul, bu anlamda Türkiye’nin en hızlı değişen şehri. Haliyle bu değişim şehirdeki konut algısını da yakından etkiliyor. Peki değişen alışkanlıklara ayak uyduracak ve bu çerçevede tüm beklentilerinizi karşılayacak bir konut nasıl olmalı? İşte İstanbul’da konut satın almanın 5 altın kuralı…

Şehrin kalbine yakın olun

İstanbul tarihin her döneminde içinde yaşaması ayrıcalık olan bir şehirdi. Bu durum bugün de değişmeyen bir gerçek. Fakat artık İstanbul ilk kurulduğu zamanki merkezi olan Suriçi’nden çok daha büyük bir şehir. Tarihi dokusu, kültürel yapısı, sanat ve yaşam merkezleri açısından son derece zengin olan İstanbul, aynı zamanda ülke ekonomisinin de kalbi. Bu yüzden İstanbul’un merkezinde yaşamak, hayatın merkezinde yaşamak anlamına geliyor. Konut tercihinde ise şehrin merkezinde olmak birçok açıdan ayrıcalık sağlıyor.

Ulaşım en kilit nokta

İstanbul’da konut satın alacak olanların neredeyse hepsinin ilk dikkat ettiği nokta ulaşım. Bu yüzden hem evinizden işinize rahat bir şekilde gidebilmeniz, hem de sosyal yaşamınızı kesintiye uğratmayacak ulaşım imkanlarına sahip olmanız gerekiyor. Havalimanlarına, ana arterlere, köprülere, Avrasya Tüneli’ne ve şehrin yaşam ve finans merkezlerine yakın olmanız, İstanbul’un keyfini çıkarabilmeniz için vazgeçilmez unsurlar. Bunlara sahip olduğunuzda, bu şehirde yaşamak çok daha güzel bir hal alacaktır.

Sporla iç içe bir yaşam

Ülkemizde spor yapma kültürü giderek yaygınlaşıyor. Artık insanlar yoğun iş tempolarına rağmen, zamanlarını spora da yer verecek şekilde planlıyor. Çünkü düzenli spor yapmak, kişiyi sadece sağlıklı ve güçlü kılmıyor, aynı zamanda mental açıdan da kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Bu yüzden yaşayacağınız yeri seçerken bu anlamda size sunulan imkanlar oldukça önemli. Spor salonu, fitness merkezi ve yüzme havuzu olan bir yerde oturmanız, hem sizi spor için teşvik edecek, hem de tüm sportif aktivitelerinizi evinizin çok yakınında rahat bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Toksinlerden arınmak için bir de sauna seansınız varsa, demeyin keyfinize.

Alışveriş ve yaşam merkezi

Satın alacağınız konutun alışveriş ve yaşam merkezleri ile iç içi olması, yeni nesil konut anlayışının en dikkat çekici unsurlarından. Böylece sosyal faaliyetleriniz için evinizin kapısından dışarı çıkmanız yeterli olacaktır. Konutunuza çok yakın bir mesafede olan alışveriş merkezinden tüm alışverişlerinizi yapabilir, yaşam merkezinde arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yaşadığınız koşulların size bu tarz kolaylıklar sağlaması, hem sizin hem de ailenizin hayat konforu ve olanaklarına başka bir boyut kazandıracaktır.

Konutunuz yaşam stilinizi yansıtsın

Sahip olacağınız konutun yaşam stilinizi yansıtması da önemli bir detay. Size sunduğu imkanlarla ve çevresiyle, alışkanlıklarınıza ve hayat görüşünüze hitap etmesi gerekiyor. Böylece kendinizi gerçek manada evinizde hissedebilirsiniz. Hem kültürel hem de ekonomik anlamda olanaklarınıza cevap veren bir tercihte bulunmanız, sizi daha huzurlu ve mutlu hissettirecektir.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.