SİYASET: İşte CHP’nin 2019 adayları

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

CHP
CHP

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP’nin 2019’daki muhtemel başkan adaylarını yazdı. Yazıda, İlhan Kesici ve Deniz Baykal isimleri öne çıkarıldı. 2019 başkanlık seçimleri öncesinde aday sunma girişimleri başladı.

Bu isimlerden biri olan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP’nin 2019’daki muhtemel başkan adaylarını yazdı.

Hakan, yazısında İlhan Kesici ve Deniz Baykal isimlerini öne çıkarırken, Kılıçdaroğlu ve Büyükerşen isimlerinin ise düşük ihtimal olduğunu dile getirdi.

Yazıdan bir bölüm şöyle:

– KEMAL KILIÇDAROĞLU: Aday olmayı pek düşünmüyor ama yakın çevresinden “Artık rüştünüzü ispat ettiniz. Aday siz olmalısınız” türü yaklaşımlarla karşı karşıya… Eğer bu yaklaşımların etkisi altında kalırsa… Olabilir. Ama düşük ihtimal…

– YILMAZ BÜYÜKERŞEN: İsmi dolaşımda… Eskişehir’deki başarılarının seçilmesinde etkili olabileceği konuşuluyor. Kendisi ne düşünüyor? Tutar mı, tutmaz mı? Bunlar belirsiz.

– DENİZ BAYKAL: Aday olmak isterse ve bunun için bastırırsa… Önünde duran olmaz diye düşünüyorum. Referandum kampanyasının en etkili isimlerinin başında gelmesi, özgüvenini artırıyor.

– İLHAN KESİCİ: “Tayyip Erdoğan ile karşı karşıya gelecek olan adayın merkez sağa, cami cemaatine sıcak gelmesi gerekir” yaklaşımı, onun ismini öne çıkarıyor. “Ama Ekmeleddin Bey olayı?” dendiğinde… “İlhan Bey CHP’li” diye cevap veriliyor.

SOL

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50904 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.