EKONOMİ: 7 ağustos güncel altın fiyatları

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

7 Ağustos altın fiyatları belli oldu. Yatırım yapmak, birikim yapmak ve yakınlarına hediye almak isteyen vatandaşlarımızın yakından takip ettiği gram altın fiyatları sakinliğini koruyor. Peki 07.08.2017 Pazartesi gram altın fiyatı ne kadar, çeyrek altın ne kadar? Gram altın ne kadar? Gram altın kaç TL? İşte detaylar…

7 Ağustos altın fiyatları belli oldu. Yatırım yapmak, birikim yapmak ve yakınlarına hediye almak isteyen vatandaşlarımızın yakından takip ettiği gram altın fiyatları sakinliğini koruyor. Bugün gram altın kaç lira? Peki 7.8 Pazartesi gram altın fiyatı ne kadar, çeyrek altın ne kadar? 7 Ağustos 2017 Gram altın ne kadar? (7 Ağustos Pazartesi altın fiyatları) 7 Ağustos Gram altın ne kadar? 7 Ağustos Gram altın ne kadar? Gram altın ne kadar? Gram altın kaç TL? 7 Ağustos altın fiyatları belli oldu. Altın almak için uzmanların doğru zaman olduğunu düşündüğü bugünlerde altının gramı 142 lira bandında devam ediyor. İstanbul’un kalbinin attığı Kapalıçarşı’da gram altın 142.71 liradan alınırken, 142,76 liradan alıcı buluyor.
ÇEYREK ALTIN NE KADAR?
Çeyrek altın ise 228,38 liradan alınırken 234,09 liradan satılıyor. Yarım altın da 456,75’den alınırken 468,17 liradan satılıyor.
CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?
Cumhuriyet altını ise 947,74 liradan alınıp 962,07 liradan alıcı buluyor. Tam ziynet de 914,61 liradan alınırken 943,53 liradan satılıyor.
ÇEYREK ALTIN NEDİR?
Türkiye’de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50904 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.