GÜNDEM: Teröristler teslim oldu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Teröristler teslim oldu
Teröristler teslim oldu

İçişleri Bakanlığı’ndan flaş açıklama yapıldı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 24-31 Temmuz’da ülke genelinde yürütülen operasyonlarda 17 teröristin ölü, 7 teröristin sağ olarak ele geçirildiği, 11 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, son bir haftada, yurt genelinde yürütülen operasyonlarda; 35 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 24-31 Temmuz tarihlerinde, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde bin 157 operasyon gerçekleştirildi.

TSK’nın hava ve kara unsurlarınca yapılan operasyonlarda, örgüte yardım ve yataklık iddiasıyla 243 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 17’si ölü, 11’i teslim, 7’si sağ olmak üzere toplam 35 terörist etkisiz hale getirildi.

57 DEAŞ VE 593 FETÖ/PDY GÖZALTISI
Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 57 kişi gözaltına alındı. FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında, FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 593 kişi gözaltına alınırken, sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında; sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 28 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan sokak satıcılarına yönelik yürütülen projeli çalışma kapsamında; Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Denizli, Düzce, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hakkâri, Karabük, Karaman, Kahramanmaraş, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Şanlıurfa ve Uşak’ta 162 şüpheli gözaltına alındı.
Genel asayiş uygulamaları kapsamında; 81 ilde eş zamanlı olarak 26 Temmuz günü 6 bin 423 personelin katılımıyla ‘aranan şahıslar operasyonu’ gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında; 4 bin 987 kişi sorgulanırken, 4 bin 20 ev kontrol edildi ve bin 471 aranan şahıs yakalandı.

Ülke genelinde 29 Temmuz günü 24 bin 661 personelin katılımıyla ‘Türkiye motosiklet uygulaması’ uygulaması yapılırken, 4 bin 145 denetim noktasında 65 bin 955 motosiklet denetlendi. Denetimler sonucunda 354 aranan şahıs ve 120 çalıntı motosiklet yakalanarak, toplam 7 milyon 974 bin 292 TL trafik cezası uygulandı.
Ayrıca; 9 ilde, eş zamanlı olarak ‘iletişim yoluyla dolandırıcılık’ gerçekleştiren 39 şüpheli gözaltına alınırken, 28 kişinin dolandırılması engellendi. Yaklaşık 600 bin 000 TL değerinde altın, döviz ve paranın sahiplerine iadesi sağlandı.

SİBER SUÇLARLA MÜCADELEDE
İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, siber suçlarla mücadeleye ilişkin şu bilgiler verildi:
“FETÖ/PDY, PKK/TAK, DAEŞ gibi bölücü terör örgütleri başta olmak üzere terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 2.619 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 1.403 kişiden 168’i gözaltına alınmıştır”

MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.