BEŞİKTAŞ: CHP’den “İlk adım” yürüyüşü

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş'ta 'ilk adım' yürüyüşü
Beşiktaş'ta 'ilk adım' yürüyüşü

Belediyesi’nin düzenlemek istediği 19 Mayıs etkinliklerinin Valilik tarafından iptal edilmesinin ardından, CHP Beşiktaş Kadın Kolları’nın organizasyonuyla Akaretler Mustafa Kemal Müzesi önünde toplanan yaklaşık 30 kişi, sahile kadar “ilk adım” yürüyüşü yaptı.
İstanbul Valiliği’nin Beşiktaş Belediyesi’nin organize ettiği 19 Mayıs etkinliklerini güvenlik gerekçesiyle iptal etmesinin ardından, yaklaşık 30 kişilik bir grup Akaretler’de bulunan Mustafa Kemal Müzesi önünde toplandı. Ellerinde Türk bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyan grup, saat 19.30 sıralarında İzmir Marşı’nı söyleyerek yürüyüşe geçti. Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Kadın Kolları’nın organize ettiği ve 98 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Beşiktaş’tan milli mücadele için ilk adımı attığı noktadan başlayan yürüyüş, Atatürk’ün Bandırma Vapuru’na bindiği Beşiktaş sahilinde son buldu.
Yürüyüşe katılan CHP Beşiktaş İlçe Başkan yardımcısı Olcay Aktan, “Bugün 16 Mayıs. Atamızın Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının yıl dönümü. Bizde bunu simgesel olarak canlandırmak istedik. Biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Onun dalgalandırdığı bayrağı biz taşımaya devam edeceğiz” dedi.
CHP Beşiktaş Kadın Kolu başkanı Ferhunde Şirin ise şunları söyledi, “Her sene yapmış olduğumuz ilk adım yürüyüşü bu sene yasaklandı. Biz buna tepki vermek için ve tekrar geleneksel yürüyüşümüzü başlatmak için buradayız.” Sahilde denize karanfil atan grup daha sonra dağıldı. Kaynak: Hürriyet

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.