SİYASET: Bakan Soylu’dan 1 Mayıs mesajı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Bakan Soylu'dan 1 Mayıs mesajı
Bakan Soylu'dan 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs bayramı dolayısıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir mesaj yayımladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ayrılıklar üzerinden tarif etmeye çalışan bir zihniyete karşı, 1 Mayıs’ı, birbirinden farklı görüşlerin, emeğin kutsallığı etrafında birleşebildiği özel bir gün olarak yeni bir yaklaşımla ele alıyoruz. Artık 1 Mayıs, çalışma hayatındaki sorunların tümüyle masaya yatırıldığı; dile getirilen bütün çözüm önerilerinin ve taleplerin değerlendirildiği; bir sonraki 1 Mayıs’a yeni tartışmaların değil, çözümlerin devredildiği yeni bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde kutlanmaktadır” dedi. İçişleri Bakanı Soylu’nun Emek ve Dayanışma Günü mesajı şöyle: “Hayatın en önemli ve kutsal öznelerinden biri olan emeğe ve onun sahiplerine olan vefamızı bir nebze de olsun yerine getirmeye çalıştığımız önemli bir günün yıldönümündeyiz. Türkiye, özellikle 2002 sonrasında her alanda olduğu gibi elbette ki çalışma hayatında da önemli gelişmeler kaydetmiştir. Hem çalışma hayatının genelinde, hem de kadınlar ve engelliler gibi özellikli grupların iş hayatındaki hakları konusunda ciddi adımlar ve yasal düzenlemeler ortaya koyulmuştur. Ve Türkiye bunların hepsini büyük bir toplumsal uzlaşma ve karşılıklı istişare ile gerçekleştirmiştir. Bu anlayışın bir sonucu olarak 2008 yılında, 1 Mayısın Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanması kabul edilmiş ve 2009 yılında Resmi Tatil olarak ilan edilmiştir. Bu düzenlemeler neticesinde geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs, ülkemizin birçok noktasında barış ve kardeşlik içerisinde kutlanacaktır.
Ayrılıklar üzerinden tarif etmeye çalışan bir zihniyete karşı, 1 Mayısı, birbirinden farklı görüşlerin, emeğin kutsallığı etrafında birleşebildiği özel bir gün olarak yeni bir yaklaşımla ele alıyoruz. Artık 1 Mayıs, çalışma hayatındaki sorunların tümüyle masaya yatırıldığı; dile getirilen bütün çözüm önerilerinin ve taleplerin değerlendirildiği; bir sonraki 1 Mayısa yeni tartışmaların değil, çözümlerin devredildiği yeni bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde kutlanmaktadır. Emeğin bu en büyük bayramının, çalışma hayatının bütün taraflarıyla huzur ve güven içinde kutlanabilmesi için İçişleri Bakanlığımız bütün birimleriyle görevinin başındadır. Bu süreçte Bakanlığımızla, güvenlik birimlerimizle istişare halinde büyük bir olgunluk ve sosyal sorumluluk örneği gösteren sendikalarımızın ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının da bu anlamlı günlerini ayrıca tebrik ediyorum. Bu vesileyle, bütün işçilerimizin, çalışanlarımızın, emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor; Aziz Milletimizi, çalışma hayatının tüm katılımcılarını, en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.