DÜNYA: PKK’lılar Sincar’ı karıştırdı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

PKK'lılar Sincar'ı karıştı
PKK'lılar Sincar'ı karıştı

Kuzey Irak’ın Sincar bölgesinde bu sabah PKK’lıların düzenlendiği gösteri sırasında arbede çıktı. Arbede sırasında açılan ateş sonucu bir kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Bölgedeki PKK gerginliği ile ilgili ABD’den açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Sincar’da bulunan PKK’lılara ilişkin, “Onların orada yeri yok” ifadesini kullandı.
Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin yayın organı Rudaw’a göre Peşmerge Birliği’nden Tuğgeneral Kadir Şeyh Memi, PKK,’nın Derik kentinden Hanesur’a gösteri düzenlemesi için çok sayıda sivili bölgeye getirdiğini belirtti.
Tuğgeneral , “Polisler, göstericileri plastik mermi ve biber gazıyla bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyor” bilgisini paylaştı.
PKK’ye yakın kaynaklar ise, protesto gösterisinde 1 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 kişinin de yaralandığını belirtti.
ABD’den PKK ve Sincar açıklaması: “PKK’nın orada yeri yok”
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Sincar’da bulunan PKK’lılara ilişkin, “Onların orada yeri yok” dedi.
Mark Toner, yaptığı basın açıklamasında, Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve Irak Hükümeti ile Musul’un batısı ve Sincar’da istikrarın sağlanması için diyalog halinde olduklarını belirtti.
Mark Toner, Roj Peşmerge Birliği (Rojava Peşmergeleri) ile PKK’ya bağlı Sincar Direniş Birlikleri (YBŞ) arasında yaşanan gerginliği yakından takip ettiklerini söyledi.
“Yaşanan gerginliğin son bulması için çalışıyoruz” diyen Mark Toner, sözlerine şöyle devam etti:
“Sincar’daki gerginliği daha önce de dile getirdik. Bölgede özellikle PKK ile yaşanan gerginlikleri çok iyi anlıyoruz. Biz o bölgede PKK’nın yeri olmadığına inanıyoruz. PKK bizim için terörist bir örgüt.”
ABD’nin IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk ise, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bölgedeki gerginliğin son bulması için Kürdistan Bölgesi, Irak ve Türkiye’yle görüşme halinde oldukları söyledi.

3 MART’TAKİ ÇATIŞMADA 7 PKK’LI ÖLMÜŞTÜ

3 Mart’taki çatışmada PKK’lılar 7 üyelerinin öldüüğünü duyurmuştu. Çok sayıda kişi de yaralanmıştı. Peşmerge komutanları ile PKK’lılar arasında yapılan görüşme sonrası 24 saatlik ateşkes ilan edilmişti. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.