GÜNDEM: İstanbul’da sahte polis operasyonu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstanbul'da sahte polis operasyonu

İstanbul’da polis giysileri giyerek turistleri dolandıran sahte polisleri yakalamak için operasyon yapıldı. Turistlere kendilerini polis olarak tanıtan ve uyuşturucu araması yapacaklarını söyleyerek elçabukluğuyla paralarını çalan İran uyruklu 2’si kadın 5 kişi gözaltına alındı. Filmleri aratmayan bir operasyonla yakalanan ve 8 olay gerçekleştirdikleri tespit edilen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

UYUŞTURUCU ARAMASI YAPACAKLARINI SÖYLEYİP ÇALMIŞLAR
Fatih ve Beyoğlu ve Sarıyer’de gerçekleşen olayların mağdurlarının Suudi Arabistan, Filipin, Bahreyn ve Mısır uyruklu kişiler olduğu tespit edildi. Şüphelilerin polis yelekleri giydikleri, yolda çevirdikleri turistlere kendilerini uyuşturucu polisi olarak tanıttıkları ortaya çıktı. Daha sonra sözde arama yapan şüphelilerin, bu sırada el çabukluğu ile kurbanlarının paralarını çaldıkları öğrenildi.

FİLM GİBİ OPERASYONLA YAKALANDILAR
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis güvenlik kamera görüntüleri ve mağdur kişilerin ifadelerinden önce şüphelilerin eşkalini belirledi. Ekipler şüphelilerin kullandığı kiralık aracın plakasından kısa süre sonra suçluların kimliklerine ulaştı. Fatih bölgesinde takibe alınan otomobil, 4 gün önce polis ekipleri tarafından durduruldu. Kendilerini aracın içine kilitleyen şüpheliler, polis ekipleri tarafından filmleri aratmayan bir operasyonla gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLER iRAN UYRUKLU ÇIKTI
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen şüphelilerin 2’si kadın 5 kişinin İran uyruklu oldukları tespit edildi. Şüpheliler Vali F.(46), Ali Rıza A.(36), Ali G.(26) ile Roupranı S.(45) ve Bahareh B.(30) Emniyet müdürlüğünde paralarını çaldıkları bazı mağdurlar tarafından teşhis edildi.

POLİS YELEĞİ VE KELEPÇE BULUNDU
Şüphelilerin yakalandıkları otomobilde yapılan aramada olaylar sırasında kullandıkları polis yelekleri, bir sahte polis kimliği ve bir kelepçe ele geçirildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildiler.

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.